Šajās brīvdienās Rēzekne kļuvusi par teātra citadeli, te notiek 10. Starptautiskais teātra festivāls „Soli pa solim”. „Gribam pēc iespējas vairāk Rēzekni un tās viesus iepazīstināt ar teātra daudzveidību. Pieci kolektīvi ir no Latvijas un pieci ir no ārzemēm, divi ir mūsējie, 12 izrādes vienmēr ir bijis festivāla lielums,” festivāla organizatore, Rēzeknes tautas teātra režisore Māra Zaļaiskalns stāsta par izrādēm Spānijas un trīs Latvijas teātru izpildījumā, ko sestdien varēs redzēt Rēzeknē un Lūznavā. „Ir atbraukuši īpašākie no īpašākajiem, tās ir ļoti daudzveidīgas grupas, ļoti interesantas programmas, piemēram ir Antona Čehova izrāde ir Garsijas Lorkas luga ir Gogolis ir latviešu dainas, programma ir tik plaša un daudzveidīga, ka cilvēks varēs izvēlēties uz ko iet. Valoda ir saprotama visiem cilvēkiem, tā ir kustība , intonācija, ķermeņa valoda, darbība.”

Bet tie Latgales apceļotāji, kam tuvāka aktīvā atpūta pie dabas, aicināti piedalīties otrajā Rēzeknes novada stipro skrējienā „Sarkaņkolna trokīs”. Skrējiens ir atraktīvas izturības un spēka pārbaudes sacensības brīvā dabā ar dažādiem veiklības un spēka disciplīnu elementiem, skaidro pasākuma organizators Rēzeknes novada pašvaldības pārstāvis Jānis Šaudiņš: „Šogad, salīdzinot ar iepriekšējiem diviem gadiem, trasē būs gan ūdens, gan kalni, gan brikšņi un vēl pāris lietas, kas būs kā pārsteigums. Vajadzēs skriet un vienīgā vieta, ko trasē nevajadzēs darīt - apstāties! Trase ir četri kilometri visapkārt Sarkaņkalnam, būs jāskrien divi apļi, bet, ja tu nevari paskriet, tu vara rāpot, bet būs arī tādas vietas, kur paskriet vienkārši nebūs iespējams. Turklāt, ja paveiksies un būs saulains kāpēc, lai nevarētu parāpot un baudīt sauli? Un balvas arī būs trakas!”

Un ja vēl pēc trako skrējiena būs jauda uz sportiskām aktivitātēm, vai gluži otrādi gribēsies, ko romantiski mierīgu, to varēs gūt turpat Lubāna ezerā. Te ir iespēja nodoties gan velobraucienam apkārt Latvijas lielākajam ezeram, gan nesteidzīgi vērot putnus vai makšķerēt, vai arī ezera viļņos ķert pēdējo atvasaras dienu, turpina Ūdens tūrisma attīstības centra “Bāka” vadītāja Agnese Ceirule: „Aktīvais sports - SUP dēļi, var vizināties gan Kvāpānu dīķos, gan uz ezera, var izbraukt ar kuteri mūsu kapteiņa pavadībā. Klasiskas vērtības – airu laiva – saullēktu un saulrietu baudīšanai.”