Ja šodien jūsu ceļi ved uz Latgali, tad piestājiet Balvos, kur šarmantās mazpilsētiņas muižā, no kuras logiem paveras skats uz Balvu ezeru, gan sestdien, gan svētdien izskanēs Kamermūzikas festivāls. „Mums ir prieks, ka festivāls var notikt 21. gadu pēc kārtas, un esam noturējuši šo lielo notikumu priekš mazpilsētas.” Festivāla ietvaros sestdien un svētdien norisināsies četri koncerti, stāsta Balvu Kultūras un atpūtas centra pārstāve Ilga Oplucāne. „Pirmais koncerts mums ir „Kokle. Gaisma. Akordeons.” Arī nosaukums izsaka visu – trīs veidu kokles un Artūra Novika akordeona mūzika. Šī programma ir veidota kā aicinājums nest gaismu sevī un dalīties ar to.” Un sestdienas vakars Balvos noslēgsies Parīzes noskaņās, koncertprogrammā apvienojot kaisli, romantiku un melanholiju:  „Silga Tīruma pašlaik dzied Parīzes Nacionālajā operā. Viņas dzīvesbiedrs  Pjērs Soldāno ir daudzpusīgs mākslinieks, dzied dažādos projektos. Un otrā diena sāksies ar Imanta Kalniņa mūziku, kuru izpildīs Katrīna Gupalo.” Kamermūzikas festivāls svētdien Balvos noslēgsies ar laikmetīgo džezu.

Un, ja runājam par džezu, tad Latgales jūgendstila pērlē - Lūznavas muižā savukārt norisinās iespējams gada jaudīgākais džeza notikums 2. Baltija džeza festivāls „Škiuņa džezs”. „Iedzīvināt džeza tradīciju Latgalē un pulcēt jaunos talantus kopā ar profesionāļiem,” festivāla mērķi iezīmē muižas pārvaldniece Iveta Balčūne. Festivāla ietvaros Rēzeknes novada Lūznavā notiek astoņu profesionālo Baltijas valstu džeza mūziķu un teju 40 jauno talantu sadarbība un saspēle meistarklasēs, kuru rezultātu sestdien varēs baudīt ikviens džeza cienītājs, stāsta Lūznavas muižas pārstāve Inga Žirgule: „Festivāla noslēguma diena mums sākas ar vienu no īpašākajiem koncertiem plkst. 14.00, kurā uzstāsies visi meistarklašu audzēkņi, sadarbībā ar pasniedzējiem veidotās programmās. Un sešos mums ir igauņu „Siim Aimla band”, kasm sekos latviešu-lietuviešu kopprojekts un vakars noslēgsies ar visiem citos koncertos iesaistītiem solistiem un tad dosimies uz nākošo festivālu, kā saka, karalis ir miris, lai dzīvo karalis!”

Un, kad Lūznavā izbaudīts džezs, svētdienas pēcpusdienu ar visu ģimeni uz Rēzeknes pilskalnu aicina baudīt Rēzeknes Kultūras un Tūrisma centra pārstāve Maija Upeniece: „Sagaidot 1. Septembri, lai var priecāties visi kopā un plkst. 14.00 koncertprogramma “Īsas pamācības mīlēšanā” ar vecajām labajām grupas „Ornaments” dziesmām, bet pats interesantākais, ka  grupas “Musturis” sastāvā ir vairāki rēzeknieši.” Un svētdienu Rēzeknes pilskalnā noslēgs grupa “Sestā jūdze” „Viņi sola gan vecās labās, „garšīgās” dziesmas, pie kurām gribās dejot, gan arī  pilnīgus pirmatskaņojumus, kuri kļūs par top dziesmām.”