Šajās brīvdienās ir jābūt Daugavpilī, precīzāk- Daugavpils teātrī sestdien un svētdien pirmizrādi piedzīvos vēl kas absolūti nebijis -  režisora Georgija Surkova "asinis stindzinošs" iestudējums "Latviešu šausmu stāsti" “Būs bail!”, šausmīgi pārliecinoši paziņo Daugavpils teātra aktrise Kristīne Veinšteina: “Kas ir interesanti, ka arī latviešiem ir šie šausmu stāsti. Principā literatūrā reti, kad to piemin un literatūrā padomju laikos vispār nevarēja būt. Man bija pārsteigums, ka latviešiem šausmas asociējas ar miglu un ar vēju, jo mums nav ne tādu zirnekļu ne čūsku, mums ir vējš un migla.”

Un šajās brīvdienās Daugavpils teātra skatītājiem būs iespēja iespēja ne tikai iepazīties ar dažādu latviešu autoru tumšākajos iztēles nostūros radītajiem stāstiem, kuri tapuši pēdējo simts gadu laikā, bet arī ļauties plašajai sajūtu gammai, ko dāvā šausmu žanrs teātrī, ir pārliecināta teātra pārstāve Janīna Ivanova “Šausmu stāsti ir retums latviešu literatūrā, un šausmu žanrs teātrī nav bieža parādība. Un šie šausmu stāsti ir par cilvēkiem, jūtām. Pārdabiskais un biedējošais ne vienmēr nāk ar ļaunu nolūku, bet tieši pretēji – lai pabrīdinātu, pasargātu. Un, ja runājam, kā izskatīsies izrāde, radošā komanda pieturējās pie eko teātra principa – dāvājot uz skatuves jaunu elpu jau nokalpojušām lietām.”

“Deputātu soliņš ar lielām asām piespraudēm, atrodas pie Līvānu novada domes,” šīm brīvdienām tematiski atbilstoši uz Deputātu soliņa Līvānos aicina piesēst Ilze Griezāne, Līvānu stikla un amatniecības centra vadītāja. “Doma tāda, ka uz viņa nav nemaz tik viegli sēdēt. Var pamēģināt, bet jāsaprot, ka būt par deputātu nav nemaz tik viegli. Viņš ir no stikla, jo Līvāni un stikls, bet ar asām piespraudēm. ”

Deputātus soliņš ir viens no 13 tematiskajiem soliņiem veselā maršrutā, ko var izstaigāt ar kājām vai izbraukt ar velo un iepazīt Līvānu pilsētu.

Katrs soliņš ir ar savu nozīmi. “Pirmais soliņš mums ir Izlīgšanas soliņš pie bibliotēkas, un viņš ir tā veidots kā saslīde – ja divi cilvēki apsēžas vienalga viņi nemanot saslīd kopā, tāpēc viņš ir izlīgšanas soliņš. Bet mums ir arī Brīvdabas viesistaba, Skolas sols, Spararats. ”

Rudens ir izcili piemērots laiks putnu vērošanai un šajās brīvdienās to var izdarīt Lubāna ezera apkārtē, ir pārliecināta Lubāna mitrāja informācijas centra konsultante Agnese Kruste, kur sestdien Putnu vērošanas dienas tiks atklātas ar atbilstošu izstādi: “Varēs aplūkot 18 Andreja Jesko putnu fotogrāfijas, kas dzīvo Lubāna mitrājā. Un, tad, kad būsim smēlušies iedvesmu no Andreja, varēsim radoši darboties. Uz šo pasākumu īpaši aicinātas ģimenes ar bērniem. Irina Mālniece mums vadīs radošo darbnīcu un mēs katrs veidosim savu pūci.” Bet svētdien rīta pusē paredzēta putnu vērošanas ekskursija ar autobusu pa Lubāna mitrāja teritoriju.