Šajās brīvdienās Jūs aicinām uz teju pašu pierobežu – uz Kārsavas novada Salnavu, kur sestdien sešos vakarā notiks Salnavas muižas parka svētki, turpina pasākuma organizatore Valentīna Kirsanova „Paklausīties vietējos dzejniekus un komponistus, pacienāties ar blīņim, kurus sacepušas vietējās saimnieces, paklausīties tautas muzikantus.”  Un, kad izdejots līdz spēku izsīkumam un nobaudīta korsta čaja ar gordim blīņim uz romantisku pastaigu aicina Salnavas muižas parks: „Muižas ēkā var apskatīt gan podiņu krāsni, gan interesantas kāpnes. Un pašā parkā ir mīlestības akmens.”

Un, ja gribās izbaudīt latgaliskumu līdz mielēm, tad to sestdienas vakarā var darīt Viļakas novada Upītē, kur 19.reizi mūzika un dzeja skanēs 100% latgaliski vecākajā latgaliešu festivālā „Upītes Uobeļdruorzs”. „Upītes Ubeļduorzs pirmo reizi notiks brīvdabā, brīvdabas estrādē no salmu ruļļiem,” būt klāt unikālākajā latgaliešu festivālā aicina viena no organizatorēm Kate Slišāne „Un protams tā visa aura ar latgaliešu valodu, ko varēs dzirdēt” Un sestdien no sešiem vakarā  līdz pat pusnaktij salmu ruļļu estrādē dziesmas mīsies ar dzeju. „Tas ir tāpēc, lai katrs varētu izvēlēties, ko viņš grib klausīties. Tad arī pasākums sākas ar kaut ko vieglāku, ar folkloru un noslēgumā ar ko roķīgāku un katrs var izvērtēt un atnākt, kad vēlas. Būs „Laimas muzikanti”, „Trešīs Ņutona lykums”, „Dabasu Durovys”, “Unknown Artist”, bet no dzejniekiem būs Mārīte Slišāne, Anna Rancāne, Ilze Sperga un citi. Pasākumu vadīs Kozmens un viņš aizraus visu publiku.” Tāpat arī gaidāmi īpašie viesi – grupa „100 debija”. Kā norāda pasākuma organizatori – tas būs viens brīnišķīgs brīvdabas sezonas noslēguma pasākums, jo kur gan vēl būs tāda izdevība klausīties dzeju un dziedāt, dejot salmu ruļļu estrādē.

Un laimei pilnīgai ir iespēja pārlaist nakti teju zem klajas debess vienā no divām burbuļteltīm Latvijā – turpat no Upītes netālajā Viļakas novada Vēršukalnā, stāsta „Million star hotel” īpašniece Santa Šmite: „Kod aizej gulēt, ir taida interesanta sajiuta, ka līkās, ka tys jumts burtiski teik nūrauts, jū vyss palīk tik gaišs un tu vysu redzi, bet tu esi drūšeibā, bet sajiuta, ka tu byutu uorā...”