Šajās brīvdienās Latgales vēstniecībā GORS varēs gūt izsmalcinātu muzikālo baudījumu -  jau piekto reizi norisinās ērģeļmūzikas festivāls „ORGANismi”, turpina  koncertzāles pārstāve Ilona Rupaine: „Ļoti gaidīts un intriģējošs notikums. Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris ar Ivetu Apkalnu pie ērģelēm ar maestro Raimondu Paulu pie klavierēm un Jānis Stafeckis diriģēs.”

Lai arī Iveta Apkalna ar maestro ir satikušies vairākos koncertos, katrs ar savām programmām, bet tikšanās GORĀ būs īpaša: „Šajā koncertprogrammā viņi pirmo reizi kopā saspēlēsies. Būs viņu duets, būs improvizācijas, būs arī pirmatskaņojums, jo Pauls ir uzrakstījis jaunu skaņdarbu speciāli Ivetai. ”

Un, kad pabūts koncertzālē GORS, ir vērts apskatīt Ziemeļlatgales pērli, neogotikas rozi, gandrīz 130 gadus veco Viļakas baznīcu, stāsta prāvests Guntars Skutels: „Lielākā daļa baznīcā viss saglabājies autentiski – no kara laika var redzēt grīdā caurumus no šķembām, baldahīns no 1936.gada. Lustra, velves, logi ar īpašajām vitrāžām, tās kara laikā arī daudzas cietušas, ir restaurētas. Tāpēc mūsu baznīcu arī dēvē par Ziemeļlatgales pērli.”

Un esot Viļakā, pa nule atklāto pontona laipu pāri ezeram, aizstaigājiet līdz Latgalē vienīgajai uz ezera esošajai pilij, stāsta Viļakas novada muzeja vadītāja Rita Gruševa: „13. gadsimtā uz ezera salas tika uzcelta Marienhauzenas pils jeb māja. Sākotnēji tā bija no koka, bet 16. gadsimtā nocietināja, un tad pēc tam vēlākos laikos tā tika nopostīta. Palikušas ir tikai pilsdrupas, un ir arī nostāsti par to, ka tur, iespējams, ir bijusi sena apmetne.” Uz 2 hektārus lielās salas šobrīd saglabājušas Marienhauzenas pilsdrupas. Un ērti izstaigāt salu, iedomājoties kādreizējo godību, var pa 400 metrus garu koka pastaigu taku.