Šajās brīvdienās ir vērts piestāt Rēzeknē, pirmkārt, jau lai tikai trīs dienu ilgā izstādē, līdz sestdienas vakaram, Latgales kultūrvēstures muzejā izsmaržotu un apbrīnotu pilsētas simbolu rozi, tās visdažādākajā dzīvajās izpausmēs, turpina muzeja pārstāve Dana Zelča:

“Gan krūmu rozes, gan parastās rozes, katrs atradīs savai gaumei piemērotāko. Varbūt kāds izvēlēsies pēc smaržas, jo varēs ienākt un apskatīties,

izsmaržot, kā smaržo rozes,

kādam citam varbūt gribēsies ko vērienīgu un grandiozu.”

Rēzeknes leģenda vēsta par princesi Rozi, kas aicina pārvarēt šķēršļus un katram atrast laimi savā pilsētā. Un veids kā simboliski atgādināt par šo leģendu un iedzīvināt to mūsdienās ir Rožu izstāde, kur starp vairāk nekā 100 rožu šķirnēm iespējams varēs atrast savējo:

“Vairāku dienu garumā ir iespēja apskatīt, izbaudīt, parunāt ar rožu audzētājiem speciālistiem un izvēlēties savam dārzam skaistu rozi. Arī pilsētas leģenda stāsta par princesi Rozi un pilsētā aizvien vairāk pamanāmas rozes.”

Savukārt pie Kovšu ezera sestdien, nē ne rozes, bet šļakatas, prieku un brangas emocijas Aktīvā tūrisma dienā gan varēs gūt, ir pārliecināta Rēzeknes TIC pārstāve Elīna Pastare:

“Būs veikborda paraugdemostrējumi un veikbordu varēs izmēģināt jebkurš interesents.

Būs izbraucieni ar SUP dēļiem, kur arī instruktors palīdzēs spert pirmos soļus, būs ūdens motociklu freestyle demostrējumi. Ja gribās izbraukt ar SUP jānāk no plkst.11., bet, ja gribās pieredzēt ātrumu un trakas šļakatas sejā tad jānāk plkst.13.00”

Visas dienas garumā dažādās zonās Kovšu ezera apkārtnē būs pieejamas arī citas aktivitātes.

“Būs aktīvā tūrista izdzīvošanas skola, kur varēs iemācīties kā iededzināt ugunskuru bez kompasa, alpīnisma pamatlietas, būs lielformāta spēles bērniem un atraktīva ezera taka apkārt ezeram. Gan lieliem, gan maziem būs ko darīt, kur izpausties un izbaudīt jauko Latvijas vasaru.”

Un nedēļas nogali noslēgt pa skaisto varēs svētdien pie koncertzāles GORS, te uz īpašajām brokastīm aicina koncertzāles mākslinieciskā vadītāja Ilona Rupaine:

“Muzikālās vēlbrokastis Zīda dārzā.

Plkst.12.00 jebkurš varēs nākt GORA ārtelpā, tur, kur ir kafejnīcas teritorija un spēlēs pūtēju orķestris “Rēzekne” un ja pat jūs neko negribat pasūtīt, jūs vienkārši varat atnākt un baudīt mūziku, jo pasākums ir bez ieejas maksas. Es domāju, ka ar tauru skaņām un kāda valša vai fokstrota pavadībā apatīte raisīsies vēl vairāk.”