Ja šajās brīvdienās Jūsu ceļi ved uz Daugavpili, tad piestājiet Marka Rotko mākslas centrā, jeb Rotko muzejā, kur līdzās mākslinieka Marka Rotko oriģinālu ekspozīcijai nule kā atklāta krājuma izstāde “Nr. 2 [Bez nosaukuma]”,

“Kas ir veltīra abstraktā ekspresionista pamatlicēja Marka Rotko 120 dzimšanas dienai un tuvināsies viņa dzīves un radošā darba filozofijai,

stāsta Daugavpils Marka Rotko mākslas centra krājuma departamenta vadītāja Zane Melāne. Krājuma izstādei izvēlēti mākslas darbi, kas atklāj pelēkās krāsas daudzās noskaņas Latvijas un ārvalstu mākslinieku darbos. “Uzsvars tiek likts uz pelēko krāsu, kas ir mākslinieka pēdējā dzīves gadā divās tapušajās sērijās skatāmie darbi, proti brūns uz pelēka un melns uz pelēka. Tieši iedvesmojoties no šī sava “tumšā” perioda tapa otrā krājuma izstāde un mūsu mērķis bija parādīt krāsas nianses un krāsas filozofiju.” Pie tam minētā izstāde atklāta kopā ar Starptautiskā glezniecības simpozija “Mark Rothko 2023” darbu izstādi.

Un, ja vēl nav redzēts, tad, esot Rotko centrā, apskatiet arī nesen kā atklāto starptautisko laikmetīgās keramikas konkursa izstādi “Martinsona balva”. Mākslinieki Ilona Romule un Dainis Pundurs ir pārliecināti, ka šī gada izstādes darbi ir jāredz: “Te ir ko redzēt, te daudzi nemaz neiedomājas kas te par līmeni. Pasaules līmenis. Superaugstākais. Es ne visur pasaulē kaut ko tādu redzeu. Keramika ir fantastisks medijs, trijās dimensijās  un ar bezgalīgu krāsu un faktūru iespēju. Un keramika kļūst arvien populārāka. Tās nav tikai krūzītes un  podiņi, bet tas ir viseksperimentālākais un visvairāk dimensijās – pat skaņās un videomateriālos radītais materiāls. Tie būs svētki, ja jūs atbrauksiet te.” 

Bet ja šogad nav īsti padevušies dārza labumi, vai kaut kas lieks, vai vienkārši gribās i sevi pasuodeit i iz citim pazavērt, sestdien jādodas uz Rēzeknes novadā vēl nebijušām tirgus lustēm:

“Gadatirgus “Miķeļa saliņs”, kur jau no pulksten astoņiem gaidām pircējus, lai kopā ar Miķeli un Miķelieni dotos apraudzīt tirgus preci un parunātos ar tirgotājiem,”

uz Gaigalavu aicina viena no pasākuma organizatorēm Valentīna Deksne, piebilstot ka nebūs jau tikai pirkšana un pārdošana: “Tur būs iespēja samainīties ar stādiem, idejām, precēm, smaidiem. Tirgus laikā tiks rīkota arī amatnieku ražojumu un lauku labumu loterija. Plkst.11 notiks lielā izsole, kur varēs nosolīt lauku labumus un kā vienu no tiem – pannu ar siltām kotletēm. Izsoles laikā savāktie līdzekļi tiks novirzīti labdarības mērķiem. Bet par jauku tirgus noskaņu rūpēsies tautas muzikanti, Miķelis un Miķeliene, tirgus sievas un Dricānu apvienības pašdarbības kolektīvi.”

Līdz ar šī sezonas pēdējo raidījumu es LS no jums atvados un aicinu pabūt Latgalē jebkurā gadalaikā. Te ir ko darīt un te gaida!