Ja šajās brīvdienās Jūsu ceļi ved uz Latgali, tad sestdien aicinām izbaudīt Rēzeknes - Latgales pērles un tās neatkārtojamās apkārtējās dabas skaistumu - puķu krāšņumu, mežu smaržu, ezeru dzidrumu piedaloties 1.Rēzeknes Rogainingā. „Tās ir sacensības, kurās apvienota orientēšanās un skriešana. Piedalās komandas no diviem līdz pieciem cilvēkiem,” aicinot komandas, ar dažādu sportisko formu un pieredzi rogainingā, sestdien no plkst. 10.00 tikties skvērā pie koncertzāles GORS, stāsta Rēzeknes Tūrisma attīstības centra vadītāja Jeļena Kijaško. „Kontrolpunkti, kā parasti izvietoti skaistākajās un interesantākajās vietās, līdz ar to pilsētas viesiem būs iespēja iepazīt pilsētu un vietējiem iedzīvotājiem arī ko atklāt. Iesācējiem divu stundu distance un pieredzējušākiem – sešu un pa sešām stundām var apskatīt daudz.”

Bet  sestdienas vakaru pēc rogaininga, turpat Rēzeknē Festivāla parkā, būs iespēja pavadīt krāšņā teatralizētā pasākumā - Martas balle, kas veltīta novadniecei Martai Skavronskai, kurai liktenis bija lēmis kļūt par ķeizarieni Katrīnu I, turpina Jeļena Kijaško: „Protams ar glaunu karieti atbrauks Pēteris I un Katrīna I. Nokļūsim baroka laikā, attiecīgi baudāmi baroka tērpi, dejas un mūzika un līdz ar to mēs aicinām iedzīvotājus nekautrēties un atļauties izbaudīt un atnākt atbilstošā tērpā un izbaudīt mūziku un skaistos priekšnesumus. Būs acīm baudīt un pašiem iesaistīties.” Festivāla parks pārvērtīsies par greznu balles laukumu un pasākumu ievadīs radošās darbnīcas: „Varēs pielaikot attiecīgos tērpus, uztaisīt frizūru un varbūt meikapu. Būs profesionāli dejotāji, būs mūsu dejotāji, kuri pa šo laiku iemācījušies baroka laika dejas. Baudīsim arī Sanktpēterburgas baroka laika grupas “Petit trianon” uzstāšanos.” Būs arī grandioza uguņošana, grupas “L’Chaim” un pūšamo instrumenta orķestra „Rēzekne” uzstāšanās, lai pilsēta zibsnītu spozmē.

Bet, kad baroka laika zeltītās balles kurpes noautas, pēc miera var doties uz pašu austrumu pierobežu Zilupes novadu, kur Zaļesjes pagastā, turpat pie pašas Zilupes pilsētas atrodas kāds unikāls un apskates vērts objekts „Savelinku kapliča ir valsts nozīmes kultūras piemineklis, ļoti neliela, miniatūra ar augstvērtīgiem kokgriezumiem,” stāsta Zilupes novada tūrisma organizatore Ilga Ivanova. Kapličas unikalitāte slēpjas bagātīgajos barokālos kokgriezumos, ar ko rotāts altāris, kur zaļu lapu ietvarā ir apdarinātas altārgleznas.Līdzās greznajām altārgleznām pie sienam rindojas virkne svētbilžu un arī kāda īpaša prievīšu sega.