Sestdien Daugavpilī norisināsies ikgadējie Rīgas ielas svētki, plašāk pasākuma norisi stāsta režisors Māris Susejs: “Vizuālā māksla, teātris, mūzika, viss, kas ir! Un pats galvenais mūsu pilsētas radošie cilvēki visu savu radošo enerģiju izlies Rīgas ielā un teiks – ejiet, sajūtiet!”

Rīgas iela Daugavpilī ir viena no pirmajām gājēju ielām Latvijā. Tā ir pilsētas dzīvākā artērija, kas stiepjas no dzelzceļa stacijas līdz Daugavai – Rīgas ielas sākumam, un te sestdien vakarā viss skanēs un dzīvos, turpina māksliniece Līga Čible:  “Rīgas ielas svētki tā ir krāsaina pastaiga, tas ir vakars, tās ir izgaismotas fasādes, tā ir mierīga saruna, bez oficiālām runām, tas ir tuvs kontakts, kur var redzēt mākslinieku, kā viņš glezno, mūziķi, kā viņš spēlē.”

Un, ja jau sestdien esat Daugavpilī, tad aicinām arī izbaudīt Daugavpils cietokšņa īpašo auru, kuru sestdien no pusdienlaika, paspilgtinās vietējo cietokšņa biedrību dalībnieki.

“Tērpti Krievijas Impērijas armijas formastērpos, jo cietoksnis tika būvēts arī tanī laikā,” izbaudīt Eiropas kultūras mantojumu dienu cietoksnī aicina Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centra pārstāve Jeļena Koževņikova.

“Var pieteikties arī bezmaksas ekskursijām pa cietokšņa teritoriju, jo Daugavpils, pirmkārt, ir nozīmīga tranzīta pilsēta, otrkārt, blakus cietoksnim gājis ceļš Varšava-Sanktpēterburga.”

Un šajās brīvdienās ir iespēja izbaudīt vēl kādu spilgtu pilsētas akcentu, dēvētu arī par Daugavpils reliģiju – spīdveju.

“Vēl kas šogad ir tās ir lielās spīdveja sacensības Pasaules kauss. Iebraucot Daugavpilī divu dienu garumā ir jāizjūt arī spīdvejs. Būs viens vesels pasākums – sports, kultūra un pats galvenais cilvēku labestība,” uzsver Māris Susejs.

Labestību, sirsnību, kopā būšanu un vienotību šajā sestdienā jau divdesmito gadu varēs izbaudīt Balvu novada Upītē, vecākajā mīlestības dzejas un dziesmu festivālā pasaulē “Upītes uobeļduorzs”, turpina pasākuma organizators Andris Slišāns:

“Tā kā 20. gadu jubileja gribējās 20 dažādus māksliniekus – deviņi dzejnieki un 10 muzikālās apvienības un viens pasākuma vadītājs. Būs Mārīte Slišāne, Gunta Ločmele, Ilze Sperga, bet  no muzikantiem kā ierasts folkloras kopa “Upīte”, vietējā jauniešu grupa “Kei rei” un grupa, kas ir izaugusi “Uknown Artist” un daudzi, daudzi citi mūziķi un mākslinieki. Šogad mums ir izbūvēta pavisam savādāka estrāde no zelta spieģeļiem. Svinēsim vismaz līdz pusnaktij, bet tad redzēs, varbūt līdz rīta gaiļiem, kā kādreiz Upītes uobuļduorzā.”

Lai interesantas un emocijām piesātinātas brīvdienas!