Tieši šīs brīvdienas ir piemērotākās Latgales apceļošanai, jo Latgales kultūras ceplis – koncertzāle GORS Rēzeknē savā dzimšanas dienas nedēļā atkal atdara durvis apmeklētājiem.

„Šajā nedēļā mums ir vairāki pasākumi, gan kino, gan 30. maijā uzstājas pianists Rihards Plešanovs,” ar neviltotu prieku par klātienes kultūras baudīšanas iespējām stāsta GORS mākslinieciskā vadītāja Ilona Rupaine. „Un Rihards spēlēs savu solo programmu, kas nemaz nenotiek tik bieži. Spēlēs savu solo programmu, kurā skanēs laikmetīgā mūzika. Apmēram stundu garš koncerts, kas notiek GORS mazajā zālē, kas iekārtota ļoti mājīgi, lai saskare ar mākslinieku būtu ciešāka, protams, ievērojot distancēšanos, bet arī divu metru attālumā mākslinieks tepat, kā mājās. Ļoti ekskluzīvi.”

Šķiet, ļoti ekskluzīvi piektdienas vakarā var baudīt arī kino GORS Mazajā zālē, jo ir tapusi kino programma „493 collas”, kur var baudīt kino uz lielā ekrāna. Šīs piektdienas filma ir  „Zoodārza uzrauga sieva”. 

Bet kultūru piedzīvot pavisam klāt – no balkoniem, pie atvērtiem logiem vai vienkārši garāmejot aicināts ikviens rēzeknietis vai pilsētas viesis. Pūšamo instrumentu orķestris „Rēzekne” priecinās pilsētniekus un spēlēs daudzdzīvokļu māju pagalmos. Tur nevajadzēs pastiprinošu aparatūru un mikrofonus, jo tauru skaņas ir labi dzirdamas, kuras cilvēki varēs baudīt pa māju logiem. Piebildīšu, ka septiņos vakarā darba dienās un sestdien no rīta vienpadsmitos. Apmēram 40 minūšu gara programma,” teic Ilona Rupaine

Skaisti noslēgt brīvdienas, vai gluži pretēji interesanti iesākt brīvdienas Latgalē var izmantojot tehnoloģiju sniegtās priekšrocības un doties izglītojošā pastaigā pa Rēzekni, lejupielādējot audio gidu. „Pats jaunākais audio gids izstrādāts pamatojoties uz sienu gleznojumiem "Senās Rēzeknes pēdās" ir brīvi pieejams bezmaksas aplikācijā "Qwixi Tour". Vesels tūrisma maršruts bez gida, tikai ar viedtālruni,” stāsta Rēzeknes Tūrisma attīstības centra speciāliste Elīna Pastare.