Šajās brīvdienās aicinām apmeklēt jūru, Latgales jūru Rāznu, kuras apkārtnē un vēl tālāk, visas sestdienas garumā norisināsies Rāznas Nacionālā parka ceļotāju diena.

“Ir gana interesants visām maņām gan garšas kārpiņām, gan ausīm baudījums, gan baznīcu apskate, gan peldēšanās, gan braukšana ar buru laivu. Mums ir vismaz 25 piedāvājumi, kur katrs varēs atrast kaut ko interesantu,”  stāsta Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) pārstāve Diāna Selecka. Ceļotāju dienā ikviens interesents aicināts izbaudīt vietējo tūrisma uzņēmēju piedāvājumu, lai iepazītos ar Rāznas Nacionālā parka dabas un kultūrvēstures vērtībām, kā arī seno amatu prasmēm.

Sestdien savas darbnīcas durvis vaļā vērs arī koka izstrādājumu meistars Kaunatā Ēriks Ruhmans. “Priede, ar tukšo viduci, es viņu neapstrādāju, tik meža tehnika nedaudz pabojājusi, tas ir puišu beņķis. Redz, kas te īkšā?” izrādot vienu no daudzajiem beņķīšiem, zem, kura sēdekļa kā zem vāciņa var ielikt kas jau nu kuram vīram tīkamāks, komplektā ar divām glāzītēm, smaidot stāsta pats meistars. Ērika izdomai šķiet nav robežu – no sīkām rotaslietām, līdz cilvēka auguma majestātiskiem krēsliem.

Savukārt piedalīties aizraujošās, izzinošās un interesantās ekskursijās aicina Dabas aizsardzības pārvaldes dabas izglītības centra “Rāzna” vadītāja Regīna Indriķe. “No DAP puses šogad ir vairāki izziņas pārgājieni, velobrauciens no Ežezera līdz un apkārt Udrijas ezeram, Asariņa ezera apkārtnē pētīsim priežu mežu, kā arī dosimies skatīt pļavas un akmeņus Akmeņu takā. Vēl arī būs no pārgājiens pagātnē pa senajiem pilskalniem.”

Rāznas Nacionālā parka ceļotāju diena aicina baudīt kultūrvēstures daudzveidību, kulināro mantojumu, aktīvo atpūtu, samīļot trušus vai izbraukt zirgu pajūgā, iepazīt privātkolekcijas vai muzeja “Andrupenes lauku sēta” piedāvājumu. “Varēs apskatīt mūsu skaistās ēkas ar visām ekspozīcijām un saimnieces būs sacepušas muzeja maizīti. Īpašiem viesiem uzsmērēsim medu un sviestu. Un protams izstaigāt purva taku, kas atrodas aiz muzeja. Un droši vien ir parādījušās rasenes – tas interesantais augs, kas ēd kukaiņus, tas ir jāatrod,” stāsta muzeja saimniece Skaidrīte Pauliņa.

Un, lai taptu skaiti Ceļotāju dienas foto facebook vai instagram profiliem, ir gādājuši vietējie jaunieši izveidojot Ceļotāju dienai veltītu foto stūrīti.