Jau šajā nedēļas nogalē ir iespēja ļauties nedaudz azartiskai un dzejas mēnesim – septembrim piedienošai aktivitātei Raiņa mājā Berķenelē Augšdaugavas novadā.

“Kvests tā ir tā Pliekšānu Jāņa māsas Līzas istaba, kurā ir mēbeles, segas, skapji,  pūra lāde un protams arī rakstāmmašīna te izvietota, un rakstāmmašīnā ir iedrukāta vēstule, ka viņa ir aizmirsusi atslēgu,”

izrādot Līziņas rakstāmmašīnu, kur atrodams pirmais kvesta pavediens, stāsta Raiņa mājas Berķenelē vadītāja Inese Baravika. “Parasti tad, kad ekskursija nepatīk jauniešiem, es saku, ka mums ir kvesta ekskursija. Un kas ir foršs? Pirmkārt, tu redzi kādā valodā runāja Rainis, kāds ir teksts, otrkārt, tu izčamdi to pūralādi, visas segas, jo viņi visu cilā, meklē. Tāpat te jāieauž dzīpariņš, dzejolī jāieskatās un fotogrāfijā, jāpačubina pudelītes ar tējiņu, te oža, darbošanās, viss te strādā. Un tad, kad viņi iziet ārā. Nu to vajag redzēt, tā kā pabijuši citā virtuālajā dzīvē.”  “Izlauzties” no Līziņas istabas var līdz desmit cilvēku lielā kompānijā, iepriekš sazinoties ar muzeju. Un turpat Raiņa mājā nemazāk interesantā veidā  var iepazīst 19.gs.beigu vidi un Pliekšānu ģimenes dzīvi Berķenelē.

Un ar dižiem soļiem var iesoļot arī Rēzeknē koncertzālē GORS, kur Mākslas galerijā apskatīt eksponēto mākslinieces Magones Boleiko izstādi “Biotops” aicina GORA vadītāja Diāna Zirniņa: “Tu agri vai vēlu saskati šos gleznu saturiskos un vizuālos līmeņus  un tad tas viss kļūs par piedzīvojumu. Ļoti uzrunā krāsa, forma, saturs, ideja, un katrreiz ejot garām vai apzināti pienākot pie kāda no darbiem, tu saproti, ka ne viss ir tik vienkārši tverams, kā mums šeit un tanī pat laikā visa pamatā ir daba un daba runā ļoti daudzās krāsās, nokrāsās un arī zemtekstos un tas ir ļoti interesanti.”

Bet svētdien, iesākot jauno mācību gadu, īpaši gaidīti jaunākie koncertzāles apmeklētāji: “Mūsu vestibilu pārņems BIKIkoncerts un pie mums atbrauks pats Bikibuks un būs arī viena no Bikibuka radītājām, dzejniece Inese Zandere un mēs bērnus aicinām uz īpašu muzikālo notikumu, kur viņi varēs tikties ar šo mazo raigaini, kurš vizuāli atgādina atvērtu grāmatu un šajā dienā arī iesākas brīnišķīga izstāde, kas būs skatāma GORS vestibila trešajā stāvā BikiMETRS un tajā varēs izdzīvot šīs mazās grāmatiņas, jeb Bikibuka tapšanas procesu.”

Un līdz ar Bikibuku GORĀ tiek uzsākta Mazo kultūras vēstnieku programma, kad gados jaunākie mākslu cienītāji aicināti doties aizraujošā un izzinošā piedzīvojumā, kur, sakrājot zīmodziņus par apmeklētajiem pasākumiem, varēs kļūt par GORS Mazo vēstnieku.