Brīvdienu ceļotājus Latgale sagaida ar interesantu piedāvājumu – spīganu dejām Latvijas lielākā ezera krastā, Dziesmu un deju svētku jampadraci un simtgades salātiem, kā arī sirsnīgām amatierteātru brīvdabas izrādēm.

 

Ja šajās brīvdienās, kad daba sasniegusi savu ziedēšanas kulmināciju, jums prāts nesas uz raganiskām pirmssaulgriežu izdarībām, aicinām doties uz Rēzeknes novada Gaigalavu, kur Lubāna ezera ūdeņos  spoguļosies spīganas. „Spīgana ir zynūša gudra spieceiga sīva, kurai ar sovu sīvišķū enerģeju uoprūt aizsorguot sevi, sovys muojis povordu i dzymtu,” stāsta deju festivāla „Spīganu dejas ezera atspulgā” organizatore Valentīna Deksne. Un kā jau Latgalē – neizpaliks viesmīlība un brangi vietējie gardumi „Naiztiks bez garšeigim sīrim, gorda ola, smeķeigys gaļis i smaržeigys karpys i byus arī omotnīku  dažaidi rūkdorbi.”

Savukārt rēzeknieši sestdien visas dienas garumā ar pamatīgu jampadraci apņēmušies ieskandināt Dziesmu un deju svētkus. „Visas dienas garumā pie Rimi notiks svētku pasākums ar ļoti krāšņu un plašu programmu. Darbosies dažādas radošās darbnīcas, aktivitātes, muzicēs kolektīvi, kuri ir dziesmu un deju svētku dalībnieki," atklāj Dziesmu un deju svētku koordinatore Rēzeknē Kristīne Kokareviča. Pie tam klātesot dziedātājai Olgai Rajeckai tiks dziedāts dejots, pīti tautiskie kroņi un gatavoti un noraudzīti īpaši Latvijas simtgades salāti, pasniegta Dziesmu un deju svētku kūka  un notiks daudzas citas aktivitātes visai ģimenei „Iedzīvotāji, kuri netiek uz Rīgu varēs sajust šos svētkus tepat pie mums Rēzeknē ”

Bet tiem, kam jestras izdarības nav tik tuvas, šajās brīvdienās aicināti apmeklēt ar senatnīguma elpu apvīto Latvijas vecāko pilsētu Ludzu, kur ar brīvā dabā rādāmām lugām sabrauks amatierteātri no visas Latvijas.