Latgales apceļotāji aicināti doties īstā mežonīgā piedzīvojumā un ļauties Lubāna ezera vilinājumam, un kā norāda Lubāna mitrāja informācijas centra vadītāja Ilze Sauša, tiek gādāts, lai sev tīkamu nodarbi spētu atrast gan dabas mīļotājs, un aktīvās atpūtas baudītājs, gan gardēdis un kultūras mantojuma cienītājs. „Mēs esam sarūpējuši purvā bridienu kopā ar dabas ekspertu Daini Tuču, bridīsim kārtīgā purvā. Savukārt tiem, kuriem patīk daba, bet negrib doties tik dziļi purvā iekšā, tiem ir iespēja ar Dagnis Vasiļevski doties pa Tīrumnieka purva takām, kur ir laipiņa un mierīgākā formā iepazīt purva augus, kukaiņus tauriņus. Un par aktīvām lietām ir laivošana un pārgājiens mūsu baltajos klānos. Un protams būs arī putnu vērošana ikvienam, kas apciemos Lubānu.” Esot šeit ir vērts arī atklāt kādu no “Lubāna ezera noslēpumiem”.
Ceļotājus gaidīt gaida arī tikko atvērtais putnu un dabas vērošanas viesu nams „Stikāni” „Dīķī tur ir gulbji un dūkuri un vis kaut kas, bet zosis laikam aizbaidīja. Dīķu sistēma ir liela, te ir desmit dīķi, katrā ir cita dzīve,” stāsta „Dabas tūres" pārstāve Ilze Vilšķērste. Te Orenīšu dīķa krastā esošais namiņš bez liekas kautrības dēvējams par putnu vērošanas paradīzi.
Bet Ūdens tūrisma attīstības centrā „Bāka”, varēs gan mēģināt savaldīt Latvijas lielāko ezeru, gan izsekot ezera mainīgajai dabai fotogrāfijās. „Byus fotoizstuode par Lubuona azaru i demonstrēsim eisfilmeņu. Tod nūteikti vysys dīnys garumā pi myusim var vērstīs i aktīvi baudiet iudiņa sporta prīkus, ” teic „Bākas” vadītāja Agnese Ceirule. Un Lubāna ezera ceļotāju diena noslēgsies dziļā tumsā ar naktstauriņu vērošanu.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X