Ja šīs brīvdienas Latgalē esat nolēmuši pavadīt aktīvi, tad jādodas uz Preiļiem, kur sestdien jau 10. gadu notiks velokross „Preiļupes līkloči”, turpina pasākuma organizators Leonīds Valdonis: “Braukšana ir pa lauku celiņiem un taciņām, gan arī pilnīgi pa lauku, gan “drebeli” varēs izjust un būs skrienamie gabali, asfalts ir minimāli ir gan kāpumi, gan ātri nobraucieni, no visa pa druskai, visu var izbaudīt, kas pieder pie MTB.” Arī distances garumi ir dažādi, gan bērnu un tautas klase, kad jāpievar puskilometrs vai 13 kilometri, gan 35 kilometri, kas jāpieveic MTB riteņbraukšanas veterāniem: “Pamat distance ir divdesmit kilometri un tie paši spēcīgākie brauc 35 kilometri – tātad vīri brieduma gados. Ceļa posms starp Aglonas ceļu un Preiļu - Maltas ceļu.” Un finišējot katrs dalībnieks saņems nelielas piemiņas veltes, bet atgūt pazaudētās kalorijas varēs mielojoties ar gardu putru. Savukārt tiem, kas velokrosā piedalīsies tikai kā līdzjutēji, būs iespēja izbaudīt tirgošanās prieku un papildināt krājumus ziemai ar interesantiem našķiem un lauku labumiem turpat Raiņa bulvārī notiekošajā Miķeļdienas tirgū.

Arī Rēzeknē tikai svētdien iecerēts brangs Miķeļdienas jampadracis pēc rekonstrukcijas atklātajā, senākajā pilsētas ielā – Latgales ielā: “Būs tirgošanās, būs dziedāšana un dejošana. Un nu jau trešais gads, kad mēs kādu no dārzeņiem ceļam godā un šogad tas būs ķirbis,” aicinot pārcilāt garderobi un atrast ko oranžu,  teic  “Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs”  pārstāve Maija Upeniece. “Vilkt oranžas drēbes un grozīties ķirbju placī, žūrija vērtēs un visoranžākie saņems vērtīgas balvas. Starp visām dziedāšanām un dejošanām būs arī krāsaina lustēšana. Šī ir iespēja atkal no jauna iedzīvināt Latgales ielu, un tā varētu kļūt par tradīciju, ka ir viena diena gadā, kad Latgales iela pārvēršas par tādu dzīvīgu kā upes straume, kurā plūst un saplūst gan tirgotāji, gan pircēji, gan dziedātāji un dejotāji, jo visiem jau gribās, lai katrs stūrītis skan un dzīvo.” Miķeļdienā paredzētas arī izglītojošas aktivitātes – ikviens interesents tiek aicināts uzzināt Latgales ielas stāstus interaktīvā ekskursijā, kurā tiks atklātas Latgales ielas vēsturiskās nianses.

Svētdien Lūznavas muižā ne gluži ar fanfarām, bet ar rudenim piederošo dzejiskumu norisināsies sarunu cikls par literatūru un rakstīšanu, turpina muižas pārstāve Inga Drele“Pulksten trijos mēs gaidām tos, kas grib piedzīvot sarunu ciklu ar Ingu Ābeli. Sarunas mērķis ir gan atklāt cik daudzveidīga ir jaunākā literatūra, gan stiprināt latgalisko kultūrtelpu un apjaust latvisko latgaliskumu.”