Ja jūsu ceļi šodien ved uz Latgali, tad dodieties tur, kur Latvija sākas – Zilupē! Sestdien plkst.11 un 14 Ludzas novada Zaļesjas pagasta apskates saimniecībā “Bites” pasākums visai ģimenei. Būs pastaigas pa saimniecības pļavām, stāsti un vēl un vēl, stāsta “Bišu” saimniece Ilga Ivanova: “Aicināsim visus, īpaši ģimenes ar bērniem. Tagad viss tā zied. Dabīgās savvaļas neļķu audzes, amoliņš, laimiņas zied, visādu zilo puču vesels Latgales klāns.”

Un šo Latgales pļavu varēss izbaudīt arī uz šķīvja un piedalīties oriģinālās radošajās darbnīcās:

“Radošajās darbnīcās mēs gatavosim īpašās pļavas rokassprādzes un mācīsimies, kas ir dabīgo pļavu produkts. Gatavosim graudžāļu pušķus, ko varēs visu ziemu saglabāt. Strādāsim ar mālu, gatavosim spēļu kauliņus. Taisīsim ciemkukuli, ko paņemt uz mājām.” Lai baudītu ziedoni pierobežā gan iepriekš ir jāpiesakās.

Bet dodoties tālāk Latgalē, sestdienas vakarā ir vērts piestāt Rēzeknes jaunajā kultūrvietā “Rancāna pogolms”. Būt Nikodema Rancāna ielā 41 aicina Rēzeknes TIC pārstāve Elīna Pastare. “No sešiem vakarā norisināsies retro auto mini festivāls, kur varēs apskatīt gan retro auto tehniku, gan motociklus. Būs stāsti no īpašniekiem, būs bērniem meistarklase, kur kaut ko varēs paskrūvēt un padarboties.” Un būs arī gaumīga mūzika un iedvesmojoši ceļojumu stāsti:

“Būs video ar stāstu par cilvēku, kas ceļo ar savu žigulīti. Protams būs arī muzikālais noformējums - trīs grupas, un viņu vidū arī pilsētā iemīļotie “Latgales klezmeri”.

Bet jau svētdien Daugavpilī sākas 12. Starptautiskais folkloras festivāls. “Šogad festivāls ir pašā Jāņu laiciņā, tāpēc godināsim Jāņus, kā vienu no Latvijas kultūras kanona vērtībām. Mācīsimies paši un mācam bērniem piedzīvot “Jāņus”,” stāsta Folkloras kopas „Svātra” vadītāja Sarmīte Teivāne, un tieši “Svātra” kopā ar Tradīciju mājas koklēšanas meistarklašu dalībniekiem ieskandinās festivālu svētdien plkst. 11. Daugavpils Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcā.

“”Svātra” šim koncertam sagatavojusi īpaši dvēselisku un dziļu programmu , lai ikvienu klausītāju aicinātu pārdomāt, cik mums svarīgs ir šis dabas ritējums, cik mums svarīga ir katra cilvēka patiesā būtība. Mūsu festivāla visa nedēļa ir veltīta, lai godinātu Jāņus. Iezīmēsim astranomiskās vasaras sākumu. Pušķošim, pušķošimies. Dziedāsim, dancosim, lai radītu prieku sev un vairosim prieku arī citiem.”