Latvijas otrā lielākajā pilsētā Daugavpilī sestdien notiek jauniešu festivāls - Artišoks. Festivālam dots savdabīgs nosaukums, artišoks - tas ir gan dārzenis, gan burtiski tulkojot no angļu valodas - mākslas šoks, vairāk par pasākumu stāsta jaunatnes lietu speciālists Artjoms Pučinskis: „Šobrīd festivāls „Artišoks” ir viens no lielākajiem jauniešu festivāliem pat Latvijas mērogā, jo pasākumu apmeklē ne tikai jaunieši no Latvijas, bet arī no ārzemēm.” Kā uzsver organizatori, šajā pasākumā jaunieši un ikkatrs, kas jūtas jauns varēs iegūt sev noderīgu informāciju, izmēģināt ko jaunu un vienkārši atpūsties. „Notiks dažādas aktivitātes un prezentācijas no jauniešu organizācijām, kur jaunieši varēs uzzināt, ko var darīt mūsu pašvaldībā un kopumā mūsu valstī.”

Savukār Dabas aizsardzības pārvalde sestdien, 1.septembrī, aicina uz sēņošanu gleznainajā Lūznavas muižas parkā, kur būs iespēja iepazīt neparastākās un mazāk zināmās sēnes, turpina dabas izglītības centra “Rāzna” vadītāja Regīna Indriķe „Kopā ar mikoloģi Diānu Meieri  dodamies nelielā stundas garā izzinošā pastaigā, skatāmies kas aug, kā to sauc, ēdams, neēdams. Muižas parkā veidosim izstādi , tāpat cilvēki var nākt arī vēlā ar saviem atradumiem un noskaidrot viņiem kādu nepazīstamu sēni . Iespējams būs suņi, kas baltās cūktrifeles meklē, tāds interesants demonstrējums. Tāpat būs radošās darbnīcas, kur varēs izlocīt origami sēni  un protams arī iegūt zināšanas gan par sēnēm, gan par vietām, kur tās aug.”

Savukārt Varakļānu novada Stirnienē šajās brīvdienās, svinot bīskapa Boļeslava Sloskāna 125 gadadienu, notiks diskusijas un koncerts vietējā baznīcā, turpina pasākumu organizatore Ieva Zepa „Bīskaps Sloskāns savas dzīves laikā ir centies iedvesmot jauniešus, gan uz izglītošanos, gan garīgo attīstību un no rīta mums ir diskusija vai viegli būt Sloskānam 21.gadsimtā. un šī būs saruna par to, kas ir aktuāls mūsdienu sabiedrībā, kas ir aktuāls valstī un par to kā bīskaps Sloskāns spēj mūs iedvesmot tālākiem, augstākiem mērķiem”. Uzmanības vērta ir arī pati Stirnienes baznīca – majestātiska, no pamatīgiem laukakmeņiem celta un kara laikā stipri izpostīta, ar vēl joprojām manāmām ložu pēdām un interjerā saglabātām bīskapa Sloskāna lietām.