Ja šajās brīvdienās Jūsu ceļi ved uz Latgali, tad piestājiet Preiļos, jo te divu dienu garumā norisinās Preiļu parka svētki: “Mūs vieno Preiļu parks, daba un šīs norises popularizēs zero waste būtību un Preiļu parks ir brīnišķīga 46 ha teritorija, kurā ir vērts pabūt visiem un piedzīvot šos svētkus,” stāsta pasākumu producents Oskars Bērziņš, norādot, ka svētku programma pārsteigs ar savu daudzveidību, ļaujot ikvienam atrast sev tīkamu nodarbi, izklaidi un baudījumu festivāla gaitā.

“Piektdien lielākie notikumi būs vides izrāde “Zuša stāsts” un saulrieta koncerts uz pontonu tilta kopā ar Kristīni un Edgaru Kārkliem. Sestdien būs arī notikums “Zvaigznāju kubs” kopā ar Agnesi Rakovsku un Patrishu un dažādas citas aktivitātes gan izglītojošās teltis, gan vegānu meistarklase, gan spēka putras degustācijas un radošās darbnīcas un bio dejas.” Un Preiļu parka svētki noslēgsies ar Dižkoncertu kopā ar grupu “Raxtu raxti”, TDA “Teiksma” un amatiermākslas kolektīviem. “Būs viss kaut kas, kas ir domāts priekš visas ģimenes. Un mūsu parks ir gana milzīgs, lai uzņemtu visas Latvijas iedzīvotājus šajos svētkos.”

Ne gluži viss kaut kas, bet gurķi noteikti būs Krāslavā. Gleznainajā mazpilsētā notiks kulinārā mantojuma festivāls - Gurķu svētki.

“Gribētos pabūt kopā, satikties, nogaršot gurķu ēdienus, nogaršot gurķū dzērienus, pacienāt apmeklētājus,”

par gardo pasākumu, kurā Krāslavas novada pagasti dižosies ar savu kulināro mantojumu, stāsta Krāslavas Tūrisma informācijas centra (TIC) vadītāja Tatjana Kozačuka, “Protams ar akcentu uz gurķiem uz gurķu ēdieniem. Piedalās konkursā “Labākais gurķu ēdiens” tas, kas saistīts ar gurķiem. Būs gurķu pankūkas, gurķu ievārījums, rasoļniks ar gurķiem, ļoti plašs piedāvājums.” Būs ne tikai iespēja nogaršot gurķus visneiedomākajās kombinācijās, bet paredzēts arī svētku gadatirgus, radošā gurķošanās bērniem, stāsti par un ap gurķiem, viss, kas Gurķu pilsētais- Krāslavai piedien.

Un vasaras pilnbrieds iespējams kļūs pilnīgāks tikai Lūznavā, kur sestdien un svētdien norisināsies jaudīgs sajūtu, mākslu un garšu festivāls “Mākslas pikniks”. “Mēs jau sāksim 16.jūlijā, Mākslas pikniku ievirzīsim ar elektroniskās mūzikas nakti, tā ir jauna tradīcija,” par franču mākslinieku īpašo mūzikas performanci, kas iegriezīs sajūtu festivālu, stāsta muižas saimniece Iveta Balčūne. Mūzikā, garšās, radošajās aktivitātēs un nesteidzīgā kopā būšanā, mākslu varēs baudīt svētdien no trijiem pēcpusdienā: 

Mūzikas programmā ir gan pašmāju mūziki, gan tālāki viesi no Itālijas, Polijas un Portugāles ar ļoti dažādiem mūzikas žanriem un visām gaumēm piemēroti.”

Izbaudīt mākslu varēs gan klātesot izstāžu atklāšanā, gan līdzdarbojoties: “Varēs skatīt meistardarbnīcas, ko vadīs V.I.V.A. mākslinieces, vai izpausties desmit radošajās darbnīcās.”Kā arī kļūt par daļu no teātra izrādes “Muols”, “jo Staņislavs Viļums un Viola Bīriņa patiešām izrādes laikā ņems traukus ārā no cepļa.” Būs arī lekcijas, filmu programma un iesaistošas norises bērniem, un protams garšas kārpiņu lutināšana vārda vistiešākajā nozīmē “Programma ir salikta tā, ka viens otram seko, sākam mēs ar bērnu programmu un radošajām darbnīcām, tad turpinām ar izrādi, lekcijām, izstādēm un visbeidzot noslēdzam ar mūziku.”