Šajās brīvdienās aicinām izbaudīt bagātīgu notikumu klāstu Latgalē. Sestdien tradicionāli Zvejnieksvētki tiek svinēti arī Latvijas vienīgajā zvejniekciemā, kas atrodas vairāk nekā 200 km attālumā no jūras - Rēzeknes novada Nagļos:

“Vairāk kā 20 gadus piepildīta skaista diena no agra rīta sešiem līdz otras dienas sešiem rītā,” stāsta viena no pasākuma organizatorēm Anna Baleiša. Gadu gaitā Nagļu zvejnieku sporta svētki turpina piesaistīt dažādu cilvēku auditorijas, tā kā piedāvā sportiskas izklaides iespējas visiem – kā maziem bērniem, tā rūdītiem zvejniekiem.

“Večiem protams protams svarīgākais ir makšķerēšanas sacensības jau sešos rītā jāpulcējas pie ūdenskrātuves un cīnās par lielāko lomu. Un astoņos pulcējas ūdens sporta piekritēji, notiks laivošanas sacensības, šogad pirmoreiz būs uz SUP dēļiem. Tad būs visādas interesantas atrakcijas. Plkst.11 skolas sportlaukumā atklāšanas pasākums nedaudz ar humoru, ar mūziku būs.

Un kā īpašā šī gada odziņa būs svētku galvenā sporta veida – volejbola ceļojošā kausa izcīņa “Zvejnieksvētku krusttēva Jāņa Macāna ceļojošais kauss. Un tā komanda kura uzvarēs dabūs skaistu kausu.”

Bet visīstāko vasaras garšu un emocijas sestdien varēs noķert “Mākslas piknikā” Lūznavas muižā, ir pārliecināta muižas pārvaldnies Iveta Balcūne:

“Tradicionāli arī šajā gadā varēs izbaudīt gan mūzikas garša, gan mākslas garšas, teātra garšas, radošo darbnīcu noskaņas un arī mūsu garšu kārpiņas pakārdināt un lutināt. ”

Šī gada Mākslas piknika baudai sarūpēta īpaša piedzīvojumu, meistarklašu un dažādas mūzikas programma: “Itāļu grupa “LA CANTIGA DE LA SERENA” un viņi ir kā tilta mūzika starp austrumiem un rietumiem un visnotaļ neredzēti un nedzirdēti pie mums.” bet Inga Žirgule aicina arī uz citām aktivitātēm “Katrai mērķauditorijai esam piemeklējuši īpašas nodarbes, pašiem mazākajiem un citiem radošiem  piknika apmeklētājiem būs pieejamas vairāk kā 15 meistarklases. Pusaudžiem būs jauna lieta - Zvaigznāju kubs, kur atklāt savus talantus.”

Bet visīstāko gastranomisko baudījumu sestdien un svētdien varēs gūt Preiļu un Līvānu novados notiekošajās “Mājas kafejnīcu dienās”. Nogaršot ko latgaliski īpašu gan kafejnīcās, gan pie viesmīlīgiem saimniekiem, gan arī muzejos aicina Latgales reģiona tūrisma asociācijas “Ezerzeme” pārstāve Laura Spundere: “Būs kāzu galds Jasmuižā kas ir pavisam kas īpašs tāpēc, ka Jasmuižā līdz pat septembra beigām būs izstāde par kāzu tradīcijām. Līvānos būs savukārt būs Līvānu stikla centra saimes galds ar visdažādākajām uzkodām un kokteiļiem Līvānu stikla traukos.” Tiks pasniegti ne vien Latgalē tradicionāli pazīstami ēdieni kā mājas aknu pastēte un štovēti kāposti, bet arī “Čedara” siera konfektes ar Beļģu šokolādi.

Bet tikmēr Daugavpils cietoksnī sestdien norisināsies 6. starptautiskais vēsturiskās rekonstrukcijas festivāls “Dinaburg 1812”. “Kaujas rekonstrukcija, ampīra stila balle, viss, kas ir raksturīgs 19.gs sākumam,”  stāsta Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centra speciālists Vitālijs Petkuns, aicinot sestdien jau no rīta būt klāt Nikolaja vārtu atvēršanas ceramonijā un dienas centrālajā pasākumā “trijos kara rekonstrukcija, kad rekonstruktori, kas atbrauks ciemos varēs kauties cietokšņa grāvī, Nikolaja vārtu posmā un to visu varēs vērot no Cietokšņa aizsargvaļņiem un šoreiz atbrauks lielākais skaits rekonstruktoru. Noslēgumā protams visus gaida koncertprogramma ar dejām un koncertiem.” Un festivāls noslēgsies ar blūza ritmos ar Latvian Blues Band.