Šajās brīvdienās Latgale Jūs sagaidīs ar jaudīgiem notikumiem. Atašienē tik svinēta saimnieku un saimnieču diena, jeb notiks  Annas un Jēkaba dienas lustes. Atašienes tautas nama vadītāja Vēsma Turkopole teic, ka svētku galvenās dienas -  sestdienas rīts sāksies ar tirdziņu un lustēm mazajiem: “Būs gan putu ballīte “Annnas tantes veļas baļļā” gan radošās darbnīcas, plkst.15. būs grupas “Baltie lāči” koncerts, kuri piedalīsies ar koncertspēli “Jēkabs Annas gaidīdams”, kas īpaši radīta šim pasākumam.” Un būs arī amizantas netradicionālas sportiskas aktivitātes

“Annas nešana, tradicionāli mēs pupiņas lasām, mums ir veļas žaušana, kartupeļu mizošanas sacensības, tādas saimnieciskas,

jo Annas un Jēkabi tomēr ir saimnieku un saimnieču diena, un šādās aktivitātēs mēs arī pārbaudam to saimnieciskumu, pieņemsim ir tāda “mēslu mešana””. Un noslēgumā zaļumballe “kuras sākumā būs iespēja ragu mūzikas pavadībā izdancoties.”

No Atašienes virzoties tālāk Latgales vidienē, piestājiet arī netālu no Varakļāniem esošajās Dekšārēs, kur Latgales tradicionālās kultūras centrā "Latgaļu sāta" varēs iemēģināt roku dažādos darbos, teic centra vadītāja Marika Zeimule: “Keramiku taisīt kopā ar Irēnu Greivuli, bērza tāss darbnīcu kopā ar Astrīdu Vucinu, siera siešanu ar Jolantu Smani un kokles spēli ar Māru Vucinu. Būs danči un daudzas citas tradicionālās vērtības ko mēs darām paši un aicinām darīt arī citus – gan jaunus, gan vecus, gan ģimenes kopā ar bērniem.” Bet par dančiem parūpēsies Latgales dziesminieks Vinsents Kūkojs.   

Sestdien Daugavpilī norisināsies veseli divi festivāli, kas precīzi raksturo Latgales lielāko pilsētu, kur draudzīgi sadzīvo tradicionālais un mūsdienīgais. No plkst. 10.00 līdz 18.00 Vienības laukumā notiks Latgales viesmīlības, kultūras un tradīciju festivāls “Gostūs Latgolā”. “Pasākuma laikā mums ir paredzētas septiņas kulinārās meistarklases,” izgaršot, sajust, izbaudīt un atklāt Latgali  aicina ekspozīcijas “Šmakovkas muzejs” vadītājs Raivis Malnačs. “Jau no plkst. 10 paralēli norisināsies dažādas radošās darbnīcas – kur apmeklētājiem būs dota iespēja veidot atklātnes ebru tehnikā, gan arī piedalīties latgaliešu valodas darbnīcā, māla glāzīšu un spiedogu darbnīcā, rotu un dekoru izgatavošanā no dabas materiāliem, meldru pinumu un kokgriezumu darbnīcā, un pēc visām darbnīcām ap 16.30 festivālu ieskandinās kapella “Augusti”.” Festivāla laikā notiks starptautiskais motobraucēju saiets, mini ZOO iemītnieku apskate un daudz dažādas citas aktivitātes.

Savukārt pēcpusdienā Lielā Stropu ezera promenādē norisināsies sporta un jaunatnes festivāls “Artišoks”, uz kuru aicina Daugavpils pašvaldības Jaunatnes lietu un sporta pārvaldes vadītāja Valērija Linkeviča: “būs iespēja sastapt sporta un jauniešu organizācijas, uzņēmējus, izglītības iestādes un vis vien kas iespējams būs Stropu pludmalē un Stropu promenādes garumā. ” Notiks dažādas starptautiska un vietēja mēroga sacensības, jebkurš interesents varēs piedalīties un izmēģināt dažādus sporta veidus, bet plkst. 18 notiks ekstrēmais moto šovs: “Būs lekšana pāri automašīnām, lekšana uguns aplī, kaskadieru lecieni un daudz kas cits.” Un festivāla īpašie viesi – "Singapūras Satīns".