Ja jūsu ceļi jau šajās brīvdienās ved pa šoseju A12 Latgales virzienā, tad pavisam noteikti ir vērts piestāt Daugavas izauklētajā Jēkabpilī, kur tieši sestdien, balto galdautu svētku apmīļota, notiks arī Latvijas armijas 100-gades militārā parāde „Šajā parādē piedalīsies visas Nacionālo bruņoto atsevišķās vienības un spēka veidi. Tāpat arī tiks pārstāvēta Iekšlietu ministrijas puse,” vairāk nekā 700 karavīru, zemessargu, robežsargu, policistu, ugunsdzēsēju un jaunsargu parādi komandēs Zemessardzes 3. Latgales brigādes komandieris​, pulkvedis Māris Simsons. Viņš arī turpina:  „Neiztrūkstoši būs arī paraugdemonstrējumi - gan NBS paraugdemonstrējumi, kas iekļaus lidaparātu paraugdemonstrējumus, gan izpletņlēcēji demonstrēs savas spējas. Paraugdemonstrējumus nodrošinās arī kinologi,  Valsts policija demonstrēs savus zirgus, kurus izmanto patrulēšanā. Būs ļoti plaša pilnvērtīga programma. Mēs nodrošināsim labus svētkus!”

Dažādas aktivitātes visas sestdienas dienas garumā norisināsies arī Krustpils pilī, “Sēļu Sētā”, vēsturiskajā Latvijas bankas ēkā, galerijā “MANS'S” un Kena parkā. Dienas noslēgumā Vecpilsētas laukumā būs grupas „Līvi” koncerts.

Šajās brīvdienās, dodoties pierobežas virzienā, ir vērts iegriezties arī Rēzeknes novada Sakstagalā, kur vēsturiskajā muzejā „Kolnasāta” sestdien notiks Franča Trasuna fabulu svētki, turpina muzeja vadītāja Ilona Akmentiņa: „Šogad mēs gribam akcentēt tieši Baltā galdauta ideju ar to pašu domu, kas bijusi līdz šim, ka „Kūpeibā ir spāks” tikai mēs to ideju pagriezīsim tā, kā savulaik Trasuns aicināja apvienoties visus Latvijas novadus, arī mēs šogad gribam aicināt pie Baltā galdauta visu tautību cilvēkus.” Un sestdien „Kolnasātā” neiztrūks arī asprātīgo Trasuna fabulu. Turklāt, lustējoties muzeja pagalmā, atrodiet laiku turpat ekspozīciju telpā aplūkot nule notikušo Latgales podnieku dienu izcilākos darbus un gleznotāju apvienības V.I.V.A. skaistās gleznas.