Ja šodien jūsu ceļi ved uz Latgali, tad aicinām apmeklēt Latgale ziemeļaustrumu pērli Balvus, kur sestdien visas dienas garumā dzirkstīs prieks un varēs gūt nebijušas emocijas, ir pārliecināta Balvu novada pašvaldības pārstāve Iluta Mežule „Pēcpusdienā būt kas nebijis Balvos - skatāms fantastiskais Harley-Davidson šovs, kur dažādus moto trikus un šovu parādīs motokaskadieri Jānis Rozītis un Reičela Tramdaha, vēl mūs būs interesants jauninājums mūsu svētkos, kad ik stundu pilsētas centrā varēs dejot valsi un baudīt Parīzes Monmartas atmosfēru.” Ne tikai aizmirsties Balvu pilsētas centrā uzburtajā Parīzē, bet arī baudīt mūsu pašu „Credo” ritmus un gūt vasaras emocijas Balvu ezerā aptuveni 1000 kvadrātmetru platībā peldošajā atrakciju parkā. „Gan bērni gan pieaugušie var izmantot un visiem būs prieki un piedzīvojumi uz ūdens.”

Ļauties, ja ne ūdens priekiem, tad azartiskajām rikšotāju zirgu sacensībām būs iespēja Ciblas novada Pušmucovā, kur sestdien pusdienlaikā septiņos braucienos tiks noskaidroti Latvijas labākie rikšotāji, pasākuma organizatore Inese Ruskule sola, gan adrenalīnu, gan aizraujoši un azartiski pavadītu pēcpusdienu: „Protams labākie rikšotāji, sākot no divus gadus veciem rikšotājiem līdz pat 15 gadus vecam rikšotājam. Un starp vecāka gada gājuma cilvēkiem vienmēr tiek liktas likmes un azarts vienmēr valda.”

Bet, lai izjustu patieso latgaliešu garu, dziedāt un dejot prasmi, sestdien jādodas uz Rēzeknes novada Nautrēniem, kur norisināsies večerinka „O, bļaka!”, atgādinot, ka bļaka nav lamuvārds, bet gan skārda gabals latgaliski, lustēties aicina pasākuma organizatore Inga Vigule „Šogad ir ļoti daudz ciemiņu, gan vietējie, gan tālāki. No rīgas atbrauks Ansis Atols Bērziņš, no Ludzas, Salnavas, Upītes folkloras kopa. Pie Nautrēnu sporta halle būs ugunskurs un tā kā vietas ir daudz, cilvēks pats varēs izvēlēties, kā šo vakaru pavadīt – var skatīties kā koncertu, var dziedāt līdzi, var dejot basām kājām pie ugunskura, vai kurpēs pa asfaltu. Un kā mēs smejam – šīs vasaras sauklis: doncoj ar sīvu iz sābraukys (kaimiņienes) tik pasaver!” Jebšu pārfrāzējot - jālustējas ar savu sievu, bet uz kaimiņieni tik jānoskatās, tā caur latgaļu humoru Inga aicina ne vien uz lustīgu sestdienas vakara pavadīšanu, bet arī ievērot valstī noteiktos ierobežojumus.

Un brīvdienu noslēgumā – svētdien vakarā aicinām baudīt šīs vasaras brīnišķīgāko pikniku: „Regeja plūstošā ritmā ”Riga Reggae” uzstāsies muižas pagalmā, kur mēs svinēsim piknika esamību” čilot Lūznavas muižā aicina muižas pārstāves Inga Žirgule un Iveta Balčūne „Un, lai klausītājus nebaida laikapstākļi, jo mums vide apkārt muižas iekārtota, ka var paslēpties nojumēs vai skaistās baltās teltīs no lietus lāsēm un līdz ar to var droši braukt ar ģimenēm, radiem draugiem. ”

Lai brīvdienas Latgalē iedvesmo jauniem darbiem!