Šajās brīvdienās ar Krasta ielas gājēju promenādes atklāšanu, Rēzeknē tiks iegriezta jaunā tūrisma sezona.

“Aktivitātes būs daudz un dažādas, viena no tām būs virtuālā spēle, ko varēs spēlēt gan individuāli, gan visa ģimene kopā, būs virtuālās spēles un virtuālās orientēšanās. Būs arī dažādas interaktīvās stacijas ģimenēm un bērniem.

Promenādes garumā būs arī dažādi negaidīti pārsteigumi, kas dienas laikā mainīs savu lokāciju,”

stāsta Rēzeknes Tūrisma attīstības centra speciāliste Elīna Pastare.
Lai arī izraujošas, informatīvas, kā arī sportiskas aktivitātes Rēzeknes upes promenādē norisināsies sestdien no plkst.11.00 līdz 15.00, Elīna aicina upes promenādi izstaigāt jebkurā sev ērtā laikā: “Ja ir jāstāda kartupeļi un jābrauc pie vecmammas, mēs aicinām nākt arī pēc trijiem, kad kartupeļi būs sastādīti, un baudīt to, kas vēl joprojām būs pieejams promenādē.”

 

Sestdien Rēzeknē varēs baudīt arī vēstures elpu Muzeju nakts ietvaros.

"Muzeju nakts būs citā formā, neieejot muzejā, bet atstājot pieskaršanos vēsturei,” Latgales kultūrvēstures muzeja pārstāve Ineta Atpile-Jugane aicina ieplānot nesteidzīgu sestdienas vakara pastaigu gar muzeju, lai uz mirkli piestātu un ķertu Rēzeknes vēstures elpu īpaši sagatavotos video stāstos. “Viens no tādiem būs vizuālais stāsts “Pārkāpjot senās fotogrāfijas robežas”, kurā izmantosim 20.gs. I puses senās Rēzeknes fotogrāfijas.

Un cilvēkiem būs iespēja pieskarties fotogrāfijai dziļāk – pavērot ielas, pavērot detaļas, pavērot seno iedzīvotāju sejas. Un otrs video stāsts būs veidots rēzeknietei, politiķei un sabiedriskajai darbiniecei Valērijai Seilei 130 gadu jubilejā, un kopā ar Annu Rancāni būs iespēja nokļūt viņas dzīves un darba vietās.”

 

Un svētdien visi retro auto cienītāji aicināti iedarbināt savus antīkos spēkratus, vai mūsdienīgākus spēkratus un nesteidzīgā svētdienas pārbraucienā, ko īsteno biedrība “Latgales retro”, meklēt Latgales zudušās muižas.

“Būs Jāzeps ar savu Jaguar, es ar savu oldsmobile, būs arī 80-to gadu Bentley, Pobeda”, vairāki žigulīši,” uzskaitot dalībniekus, un ikvienu interesentu aicinot atklāt Latgales muižas no jauna, teic biedrības pārstāvis Valters Murāns.

“Starts būs Rēzeknes pilskalnā un dosimies ceļā uz Viļānu muižu, Galēnu muižu, Riebiņu muižu un Anspoku muižu. Katrā vietā mums būs gids, kas sniegs pilnīgu informāciju par šīm zudušajām muižām, kas daudziem nav zināmas un varbūt pat aizmirstas.”