Šajās brīvdienās aicinām iebrist pierobežas mežos.

25. septembrī notiks jau septītās Meža dienas Ludzas novadā, šoreiz tās ir veltītas mežam un tās vērtību izzināšanai.  “Sestdien gan lieli, gan mazi aicināti doties pārgājienā “Muižkunga taku meklējot”. Pārgājienu sāksim plkst. 11. Zvirgzdenes pagasta Franapolē un noslēgums paredzēts Miltukalnā. Pārgājiena laikā ar zinātājiem varēs iepazīt ne tikai meža bagātības, bet arī uzzināt vietējo kultūrvēsturi,”  uz Ludzas novada mežiem aicina novada tūrisma organizatore Inga Zagorska. Tāpat Inga aicina izstaigāt ne vien  Muižkunga taku, bet ķert rudeni arī citur Ludzas novadā -  dabas parkā “Nūmērnes valnis”, “Rundēnu Valna dūbes” dabas takā, gleznainā Eversmuižas dabas takā vai aktīvās atpūtas parkā “Zīdūns”.

 

**

Bet, ja šajā sestdienā tomēr kārojas lauku labumus un pamatīgas tirgus lustes, tad jādodas uz Rēzekni. Tur Miķeļdienas gadatirgus.

Miķeļdienas gadatirgus Rēzeknē norisināsies kā ierasts uz vēsturiskās Latgales ielas, pulcējot vietējos amatniekus un mājražotājus.

Un kā zina teikt Rēzeknes pilsētas domes pārstāvis Kārlis Pozņakovs, kā jau pamatīgam tirgum pienākas, sestdien Rēzeknē varēs nogaršot arī ko unikālu un Rēzeknei raksturīgu. “Gadatirgus apmeklētājiem būs iespēja iepazīt īpašo Rēzeknes gastronomisko piedāvājumu - vietējo kafejnīcu un restorānu meistaru gatavoto un tikai Rēzeknē sastopamo pērļu grūbu ēdienus. Savu produkciju prezentēs arī Latgales graudaugu audzētāji un mājražotāji. Apmeklētājus, gan lielus, gan mazus gaida arī grūbu ēdienu gatavošanas meistarklases, radošās darbnīcas un izglītojošās spēles.”

 

**

Un par brīnišķīgu sestdienas noslēgumu varētu būt Marka Rotko dzimšanas dienas svinību muzikālais ceļojums Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā, ir pārliecināts Rotko centra mārketinga speciālists Aivars Baranovskis. “Marka Rotko centrā beidzot atkal notiks koncerts par godu mākslinieka jubilejai. Tas ir kamermūzikas koncerts. Un, ja mēs nevaram ceļot fiziski, tad mēs varam ceļot fiziski, tad mēs varam ceļot emocionāli, iedvesmojoties no mūzikas, no mākslas, no vizuālā un audio, kas mums apkārt. Un tāpēc šis ceļojums mūzikā, kas mūs nedaudz izved ārpus Latvijas un nedaudz pa Latviju.” Un apmeklējot kamermūzikas koncertu “Ceļojums mūzikā…”, izmantojiet iespēju arī apskatīt starptautiskā glezniecības simpozija “Marks Rotko” laikā tapušo darbu izstādi.