​Ja sagaidīt gada visīsāko nakti un doties mītiskā papardes zieda meklējumos esat iecerējuši tieši Latgalē, tad Līgo maratonu piektdien ar sportiskām nakts aktivitātēm ir vērts aizsākt Rēzeknē“Pasākums ir oriģināls jaudīgs un ļoti naksnīgs. Sāksim astoņos un līdz pat četriem rītā,” uz sporta nakts pasākumiem “Rēzekne Open” aicina viena no organizatorēm Mona Pavloviča: “Saviem dalībniekiem un apmeklētājiem piedāvājam pārbaudīt spēkus minifutbolā, strītbolā, miniflorbolā, volejbolā un orientēšanās sacensībās. Kā arī ikviens skatītājs, līdzjutējs varēs apmeklēt individuālās izklaides.” Šis sporta nakts turnīrs, kas apvieno tik daudz sporta veidus, ir teju unikāls Latvijas mērogā. “Piedalās ne tikai Rēzeknes komandas, brauc no Daugavpils, no Madonas un ir ļoti priecīgi, ka šādi pasākumi notiek. Par apmeklētāju un dalībnieku izklaidi rūpēsies deju kolektīvs “STOP TIME Dance Studio”. Visiem apmeklētājiem būs iespēja pārbaudīt savas prasmes Virtuālajā teltī uz PSP konsoles.”

Bet jau sestdien no rīta ir vērts apmeklēt vecāko Latvijas pilsētu – Ludzu, kur no plkst. 11.00 pilskalnā norisināsies Starptautiskais kultūrvēstures festivāls “Sābri”, kurā amatnieki no Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas ne vien dziedās, dejos, bet arī rādīs savus kulināros mantojumus un amatu prasmes. Turpina viena no pasākuma organizatorēm Līga Kondrāte:„Rādīsim, ko mēs mākam gatavot, būs meistarklases – vārīsim zupas, siesim sierus, cepsim maizi – rādīsim visu, ar ko esam bagāti. Rādīsim arodu meistarklases – gan koka darbiem, gan metāla darbiem, gan filcēšana, gan ar diegiem, gan arī no salmiem, kas Latvijā nav ierasta prasme. Varēs gan paskatīties, gan ko iemācīties, gan arī nopirkt.”

Sestdien Ludzas pilskalnā varēs baudīt arī tautastērpu defilē un protams arī visas sestdienas garumā būs dziesmas, dejas, lustēšanās un, kā atzīst organizatori, pats interesantākais būšot dzirdēt tieši lietuviešu un baltkrievu autentisko, etnogrāfisko uzstāšanos. „Tur būs daudz interesantu lietu ar tirgošanos, ar dziedāšanu ar jautrību un izklaidi, ar alus dzeršanu un varēs dabūt visu, kas nepieciešams Jāņu dienas svinēšanai.” 

Bet jau sestdienas novakari aicinām pavadīt iespējams vienā no latgaliskākajiem pierobežas ciemiem - Viļakas novada Upītē iecerēts brangs ielīgošanas pasākums „Pī-dzīdam”.