Ja šajās brīvdienās jūsu ceļi ved uz Latgali, tad piestājiet novada vārtos – Līvānos, lai atkal pārliecinātos, ka te ir stiklinieku pilsēta un, lai Latgales mākslas un amatniecības centra stikla pūšanas darbnīcā savām acīm redzētu, ka top stikla vāzes, šķīvji, putniņi un citi dekora vai saimniecībā noderīgi nieciņi. „Es esmu pēdējais stikla pūtējs Latvijā, kurš strādā ar stiklu katru dienu. Es esmu praktiķis, es strādāju ar parastu stiklu,” stikla pūšanas meistars Aleksandrs Logvins strādā nelielajā darbnīcā Līvānos, kur atdzimusi vairāk nekā 100 gadus senā stikla pūšanas tradīcija, un te ir iespēja iespēja ielūkoties stikla izstrādājumu tapšanas procesā, izzināt stikla izstrādes tehnoloģijas noslēpumus un sajust karstās stikla masas pārvērtību brīnumu. „Ja godīgi man patīk taisīt tādu produkciju, ko cilvēki izmanto katru dienu – vāzes, augļu trauki, suvenīri tā – ne katrs cilvēks var uztaisīt kaut kādu suņuku vai sivēnu, vajag būt māksliniekam un man nedaudz grūti. Man patīk eksperimentēt, ņemšu vienu krāsu, otru trešo un tā kā stikls ir karsts, es pat nevaru paredzēt stikla krāsas galarezultātu. Es esmu ļoti priecīgs, ka cilvēki var redzēt manu darbu un parunāties.”

Un, lai vēl vairāk sev uzlabotu brīvdienu laisko noskaņojumu, dodoties pa Līvānu centrālo – Rīgas ielu – nesteidzīgi izbaudiet vides objektus – tematiskos soliņus, turpina Latgales mākslas amatniecības centra vadītāja Ilze Griezāne: “Izlīgšanas soliņš pie bibliotēkas, tas bija pats pirmais. Tā izlīgšanas doma cilvēkiem ļoti patīk, vēl patīk spararats - automašīna, kurā var iekāpt un pagrozīt stūri. To iecienījuši bērni. Pieaugušie interesi izrāda par deputātu soliņu, uz tā gan nevar pasēdēt, tas ir vairāk kā mākslas objekts, bet tā pafilozofēt par deputātu grūto likteni noteikti var.” Pieminētā deputātu soliņa sēdvietā iestrādātas liela izmēra kniepadatas. Deputātu soliņš simboliski atspoguļo tautas kalpu dara specifiku. No attāluma soliņš, tāpat kā deputāta amats, šķiet piemīlīgs, taču sēdēt uz tā nav ērti.

Bet svētdien Līvānu Sv. Erceņģeļa Miķeļa Romas katoļu baznīcā notiks labdarības koncerts "Es topu samīļots mazliet". „Tas ir koncerts, kurā atsaukušies uzstāties dziedātāji, mākslinieki. Un šī koncerta laikā mēs vācam naudiņu, cilvēki ziedo, lai atbalstītu tos sava novada iedzīvotājus, kuriem ir veselības problēmas,” pasākuma organizatore, draudzes ērģelniece Rita Semeiko aicina  pasākumā piedalīties ikvienu labas gribas cilvēku, kaut vai lai būtu līdzās „Es domāju psiholoģiski cilvēkiem ir tas lielākais atbalsts, saprast, ka ir tie, kas viņam jūt līdzi, kas iet un ziedos, klausīsies koncertu, koncerts ir kā dāvana tiem slimniekiem. Mums kristiešiem katra svētdiena ir kā svētki un, kāpēc tai svētdienai nepiešūt kādu krāsainu podziņu vai bantīti.”