Šajās brīvdienās uz Ludzu atkal aicina Lielais latgaļu tirgus. Piecpadsmito reizi senākajā Latvijas pilsētā pulcēsies amatu meistari, mājražotāji, saimnieki un zinātāji no visas Latgales un pārnovadiem, stāsta tirgus organizētāja, Ludzas novada Tūrisma informācijas centra vadītāja Līga Kondrāte, atgādinot, ka tirgus dalībnieki šogad pulcēsies Ludzas novada pašvaldības laukumā “Būs vairāk tirgotāju, būs neierastāka jauna prece, mums ir radušies daudzi jauni mājražotāji ar pavisam jaunām precēm un būs un būs arī daudz jauni pašdarbnieki. Tā skanošā daļa būs ļoti skaista un piepildīta – ar kapellām tepat no Ludzas apkārtnes un arī no Rūjienas puses. Kā oga visam būs Julgī Stalte ar Ēriku Zepu un dancotāji no Ludzas puses no Balvu puses un protams Latgalē labi pazīstamā kapella “Dziga”. ” Un Līga Kondrāte ir pārliecināta, ka visādu labumu būs pārpārēm:

“Gardumu daudz – modernāki un tradicionālāki, bet tā labākā lieta, ka mēs varam ne tikai ēst, dziedāt un dejot, baudīt ar acīm svētkus, bet arī uzzināt ko jaunu un, ko jaunu arī iemācīties – gan lielajiem, gan bērniem piedāvāsim meistarklases,” tāpat būs iespēja apgūt ne tikai praktiskas lietas, bet arī gūt vērtīgas zināšanas ikdienai “veselīga ēšana kā izrotāt savu māju vai sagatavot sevi pašu saulgriežiem, piedot savām senajām lietām otru dzīvi, iemācīties gleznot vai izveidot pašam savu mākslas priekšmetu un protams, ka daudz un dažādas nodarbes arī bērniem.”

Un, ja vēl pamatīgāk gribas iegrimt vasarā un Latgalē, tad līvānieši aicina uz visīstāko siena talku Turkos:

“piedzīvot to darba dunu ar vecajiem grābekļiem, ar dažādiem instrumentiem pats ar savām rokām sakraut kādu siena zārdu,”

sajust izžāvēta siena smaržu un tapt pabarotam pa latgalisko aicina Līvānu novada Kultūras centra direktore Sanita Pinupe: “rūgušpiens un zaptsūdens, speķa maizes un mājas siers. Protams ar folkloras kopu “Turki”, kuri mums ir tradicionālās dzīvesziņas zinātāji. Viņi mums stāstīs dziedās spēlēs un arī pēc tam uzlustēsim. Pēc siena talkas to visu nosvinēsim nākamajā dienā 18.jūnijā ar Dārza svētkiem Līgo noskaņās kopā ar Ievu Akurāteri, Aivaru Hermani un Matīsu Akurāteru.”

Bet, ja tomēr vēlme baudīt klasiku, tad jādodas uz Rēzekni, kur koncertzālē GORS sestdienas vakarā izskanēs baroka pērles kamermūzikā: “Baroks ir viegli uztverams, tāds spirdzinošs, melodiski skaists un ļoti tehniski virtuozs un otrs, ja nosaukumā ir pērles tad mēs iedomājamies, ka tas ir kas skaists, nostrādāts valdzinošs. Un mūziķi, kas piedalīsies ir izcili savā jomā – klavesīniste Ieva Saliete, flautiste Maija Zandberga, fagotists Jānis Semjonovs, vijolnieks Sandi Šteinbergs un kontrabasists Oskars Bokanovs. Saknēs arī šie baroka laika instrumenti un tas piedos šim koncertam īpašu gaisotni, ļoti pozitīvu un saulainu noskaņojumu,” aicina Latgales vēstniecības GORS pārstāve Ilona Rupaine.