Šajās brīvdienās Latgalē pasākumi ik katra gaumei: Daugavpilī, līdzīgi kā divsimts gadus atpakaļ notiks sīvas cīņas par Daugavpils cietoksni, kad 17 rekonstrukcijas klubi improvizētās kaujās vēlreiz izdzīvos 1812. gada  Napoleona armijas un Krievijas impērijas karaspēka kauju par Dinaburgas cietoksni. Daugavpils cietokšņa pārvaldnieks Jānis Ostrovskis sola iespaidīgas kara ainiņas: „Kaujas rekonstrukcijā piedalīsies 150 cilvēki, 65 varētu pārstāvēt franču armiju un 85 krievu armiju.   Pasākuma dalībnieki ir tērpos no 1812.gada līdz 1830. Ne tikai rekonstruktori, bet arī dāmas ampīra stila kleitās pastaigāsies un piedalīsies ballē.” Ja rekonstruētās cīņas iznākums katram vēstures zinātājam ir paredzams, tad pārējā dienas daļa Daugavpils cietoksnī solās būt dažādiem notikumiem bagāta „Iespējams būs vēsturisko tērpu modes skate, saka, kad var sanākt konflikts un notikt duelis. Trijos notiek kauja, pēc kuras godinām visus klubus un deviņos mums ir Baltkrievu rok-folk grupas koncerts.”

Bet vislatgaliskākais pasākums šajās brīvdienās notiks no Daugavpils netālajā Līksnā - Muzykys skrytuļs„Šūgod mes puorsteigsim ar kū jaunu i nabejušu, cerams, ka dzims jaunys zvaigznis. Naktī muzicēs Juons Aišpurs nu "The sound poets", Kārlis Kazāks, Dabasu durovys, bez PVN...” stāsta viena no organizatorēm Gunita Mežule, piebilstot, ka vieglāk ir nosaukt, kuru latgaliešu grupu vai izpildītāju te nebūs. Būs visīstākais latgaliešu pozitivus!

Savukārt aktīvās atpūtas cienītājus sestdien gaida Rāznas Nacionālais parks, kur būs iespēja ar velosipēdu apbraukt apkārt Ežezeram, saklausīt akmeņu stāstus, mīcīt mālus, veidot visfantastiskākās stikla figūriņas ar Latgales dvēseli, atklāj Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāve Regīna Indriķe„Īsamuoceit cept muižkunga kruasānus i nūgaršuot Jaundūmis vidis izgleiteibys centrā, zivju degustāceja i bišu drova ar visim dorbim, arī kandžys muzejā kaidu jauku muzyku i pastuostu pasaklauseit, taipoš arī muols”. Un kad izbraucot ar divmastu koka burinieku matos tiks noķerts Latgales jūras vējš, būs īstais laiks izbaudīt vēl kādu īpašu koncertu: „Vokorā ir dobys koncertzāle, kas veļteita hloroplastam, tai ka vysu dīnu var ceļuot pa nacionalū parku pieteit i īpazeit ainovu, dažaidus omotus i dobys vierteibys, izzynuot i vokorā ļautīs gaismys, muzykys, dobys performancei.”