Šajās brīvdienās aicinām izstaigāt Latgali, jo pabeigta garo pārgājienu maršruta “Ezertaka” marķēšana, stāsta Latgales reģiona tūrisma asociācijas “Ezerzeme” pārstāve Laura Spundere: “Mēs patiešām ļoti lepojamies, ka tas ir trešais šāda veida marršruts Latvijā, līdz šim ir tapušas “Jūrtaka” un “Mežtaka un Latgalē ir “Ezertaka” tas ir 1070 kilometru garš maršruts, kas stiepjas pāri visam Latgales reģionam.”
Un maršruts ir sadalīts vairākos posmos, kurus var iziet vienas vai divu dienu laikā. “Ezertaka ir marķēta vienādā krāsā balts-zils-balts.” Maršruta trases shematiskais zīmējums veidots kā astotnieks jeb bezgalības zīme ar krustošanās vietu Rāznas ezera apkārtnē, un ne velti: “Ezertakas posmā var sastapt kopumā 134 ūdenstilpnes. Ir pieejama google maps karte, kur var redzēt visus šos posmus un ir pievienoti veikali, aptiekas, naktsmītnes, apskates objekti arī vietējie saimnieki. Tas ir brīnišķīgs garo pārgājienu maršruts, kuru patiešām iesaku izbaudīt katram.
Dodieties Latvijas dabā, ejiet ar draugiem, ar ģimeni. Tas ir bez maksas un pieejams katram.”
Un vēl pēc buļbu, jeb kartupeļu talkas, svētdien tādā rudens ieskaņu aizraujošā pārgājienā Balvu pusē var doties kopā ar gidu – senlietu un retro motociklu kolekcijas “Cīrulīši” saimnieku Dzintaru Dvinski: “Bišķi iesildīties sanāks – 7 kilometri. Redzēt varēs daudz ko!” Pa Balvu novada Susāju pagasta plāvām, mežiem un taciņām kopā pieveicot 7 kilometrus varēs uzzināt, kur ir “Garīs ceļs”, Olksna un Ikarina, kas ir bičs, kugre un velekne, kā arī ceļam varēs dzirdēt daudz interesantus vietvārdus un nostāstus par Tepenīcas ezeru un ciemu. “Daži ir zvejasrīku nosaukumi, vietu nosaukumi. Un “Garīs ceļš” meklēsim veco ceļu, kas veda no Tepenīcas uz Kupravas dzelzceļa staciju.”
Tāpat apmeklētājiem te “Cīrulīšos” būs iespēja apskatīt senlietu kolekciju un aptuveni pussimtu dažādus retro mopēdu un motociklu, kuri ražoti no 20.gs 40-tajiem līdz 90-tajiem gadiem. Un, ja esat “Cīrulīšos” tad te var arī uzsākt “Linu ceļš Ziemeļlatgalē”, kas ir Ziemeļlatgales kultūrvēsturiskā tūrisma piedāvājums, kura laikā iespējams izzināt, atklāt, apgūt, sajust, nogaršot visu par un ap liniem un ieklausīties vietējo saimnieku stāstos, turpina Inese Matisāne: "Ir iespēja gan uzzināt un apskatīt visu linu apstrādes procesu, ko var uzzināt Egļavas mežsaimniecības muzejā, senos darbarīkus aplūkot un dažādus interesantus uzdevumus veikt Senlietu un retro motociklu kolekcijā
“Cīrulīši”, bet gardumus varēs nobaudīt un meistarklasēs varēs piedalīties
gan Rekovas dzirnavās, gan Zelču solā un interesanti, ka tieši Zelču solā ir saglabājušies šie linu mārki, bet tie, kas vēlas redzēt šos linus, tad jādodas uz z/s “Kotiņi” ”
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X