Ja šajās brīvdienās Jūsu ceļi ved uz Latgali, tad aicinām piestāt Latgales vārtos Līvānos, lai tur izbaudītu dzirkstošu humoru un tikai un vienīgi patiesību no Latvijas labākajiem stāstniekiem VI Latgales stāstnieku festivālā Omotu stuosti, kur sabrauks 30 Latvijas labākie  stāstnieki.

“Līvānos šoreiz godā tiks celts stikla pūtēju amats, jo stikla pūšana Līvānos iekļauta Latvijas nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā,” stāsta festivāla rīkotāja Anna Kārkle, piebilstot, ka interesanti būs kā lieliem tā maziem. Sestdien desmitos būs Bērnu rīts, vēlāk - atraktīva līdzdarbošanās, bet  pašiem mazākajiem būs Spoku stāstu stunda ar Gunti Pakalnu. Būs arī radošā darbnīca ar lielisko muzikantu Aleksandru Maijeru, kurš rādīs dažādus pūšamos instrumentus un mācīs tos arī izgatavot.

***

Bet Latgales vēstniecībā GORS Rēzeknē šajās brīvdienās iemājojusi “Vasarnīca”.

"Vasaras izskaņā, mūsu draugi Latvijas nacionālais simfoniskais orķestris vēlas priecināt Latgales klausītājus ar daudzveidīgu programmu visai ģimenei,” baudīt vasaru koncertzālē aicina tās mākslinieciskā vadītāja Ilona Rupaine. Sestdiena Vasarnīca sāksies ar Otello un viņa mīļotās Dezdemonas mīlestības stāstu pusaudžiem, bet vēlāk būs arī Raimonds Pauls kopā ar LNSO ar ciklu “Naukstauriņi”. Savukārt svētdiena sāksies ar muzikālu pasaku bērniem “Kaķpēdiņu skola”, bet plkst.17.00 būs LNSO kopā ar Latvijas Radio bigbendu un Intaru Busuli ar programmu, kas veidota simfodžeza stilā. Jāpiebilst, ka sestdien GORS ārtelpās būs Dizaina tirgus, kur būs vairāk nekā 20 Latvijas dizaineri ar savu produkciju. "Tā kā arī tas ir viens no iemesliem, lai atbrauktu uz kādu no koncertiem GORĀ un kaut ko skaistu iegādātos vai vienkārši papriecētu acis. ”