Ja šajās brīvdienās jūsu ceļi ved uz Latgali, tad te tiešām ir ko pasākt. Tā Krāslavas novada Kalniešos pirmo reizi varēs izgaršot kantri Latgalē. “Daba, mūzikas un garšas. Pulcināt ļaudis, kam patīk mūzika, lauki, garšīgs ēdiens un tādas laukiem raksturīgas lietas un tā radās kantri, jo kantri ir par un ap laukiem,” piektdien vakarā un visas sestdienas garumā iegremdēties kantrī mūzikā, ko ieskauj pierobežas ainava un svaigs gaiss, aicina Krāslavas novada Kultūras nama pasākumu organizatore Inga Pudnika-Skerškāne.

“Būs baikeru un amarikāņu auto šovi, dažādi konkursi, pazīstamu kantri grupu un mūzikas izpildītāju koncerti abās dienās un divas nakts diskotēkas ar slaveniem dīdžejiem. No tādiem pazīstamākajiem “Bad Habits”, “Shota Adamashvili”, “The farmers” un uz skatuves kāps arī jaunie izpildītāji. Protams varēs izgaršot vietējo ražotāju gardumus un našķus, jo tā arī ir neatņemama kantri festivāla sastāvdaļa, un otrajā festivāla dienā godināsim Krāslavas novada mājražotājus, amatniekus un tūrisma nozares uzņēmumus.”

Ja Krāslavas novadā divu dienu garumā būs kantri, tad Latgales otrā malā - Balvos piektdien, sestdien un svētdien varēs nobaudīt ķiršu ievārījumu, gan tiešā, gan teatrālā izpildījumā, te norisinās VII Starptautiskais klasiskās dramaturģijas amatierfestivāls „Ķiršu dārzs”.

“Šogad klasiskās dramaturģijas festivālā piedalās vienpadsmit kolektīvi ar vienpadsmit izrādēm,”

Balvu teātra 120-gades zīmē, uz festivāla izrādēm gan Balvu Kultūras un atpūtas centrā, gan Balvu Novada muzejā, aicina Balvu Kultūras un atpūtas centra direktore Dita Nipere. “Nosvinēt tieši Balvu teātrim 120. Pati ideja rīkot teātra festivālu Balvos radās rīkojot teātra simtgades pasākumu, kad pie Kultūras un atpūtas centra tika iestādīti ķiršu dārzs un šogad mēs tradicionāli vāksim ražu un ķiršus vārīsim kopīgā ievārijumā, ko pēc tam dalībnieki un visi apmeklētāji varēs baudīt atklāšanas pasākumā. Festivālā būs klasiskā dramaturģija, un ar to šis festivāls atšķirās no visiem pārējiem Latvijas amatierteātru festivāliem.”

Un sestdien ar gaismu Teātra ielā festivāls noslēgsies “Nesīsim gaismu uz Teātra ielu, kur tiks piedāvāta īpaša teātra izrāde naktī, notiks goda plāksnes Balvu teātrim atklāšana, un tad visi kopīgi, ienesot gaismu Teātra ielā ballēsimies.”

Ballēties un  galvenokārt sportot sestdien varēs vienīgajā zvejniekciemā Latvijā ārpus jūras – Rēzeknes novada Nagļu pagastā, kur ar vērienu, teju rītausmā sāksies Zvejnieksvētki Nagļos.

“Plkst.6 tās iesāksies ar makšķerēšanas sacensībām, vēlāk būs kanoe airēšanas un netipiskas sup dēļu sacensības,”

Rēzeknes novada pašvaldības Kultūras un tūrisma pārvaldes vadītāja Daiga Miščenko uzsver, ka gadu gaitā Nagļu Zvejnieksvētki  turpina piesaistīt dažādu cilvēku auditorijas, tā kā piedāvā sportiskas izklaides iespējas visiem – kā rūdītiem zvejniekiem, tā maziem bērniem. “Arī mazo apmeklētāju copes sacensības, tāpat arī burbuļu ballīte un kartings bērniem. Bet tās galvenās aktivitātes šajās svētkos ir sports, būs pludmales volejbols, basaketbola soda metieni, šautriņu mešana un zābaka sviešana, tas nozīmē, ka būs aktivitātes arī ne tik sportiskajiem,” smaidot teic Daiga, visus acinot noslēgumā ballēties līdz rīta gaismai.