Šajās brīvdienās brangākie līgotāji satiekas Ludzas pilskalnā, kur sestdien jau no paša rīta norisināsies Lielais latgaļu tirgus. „Šūgod kai nivīnu cytu godu byus meistari, kas ruodeis dzintara rūtu darynuošonu, senū baltu rūtu darynuošonu, daudz lynu kleitu, prūtams latgalīšu sātys ols, sīrs i peirāgi, vyss, kas Juoņu sviniešonai vajadzeigs, byus kū nūpierkt, kū pazavērt, byus kū bārnim pazamuocēt,” pasākuma organizatore Līga Kondrāte aicina ne vien tirgoties, bet iemācīties ko jaunu un nodoties pamatīgām tirgus lustēm. „Tai lai myusim tiergā nabyutu tikai  prīks i pierkšonuos kaut kū jaunu muocēsimīs, i šūgod tys byus eistuo Juoņa sīra sīšona kūpā ar izcylū sīra meistari Lidiju Lubuoni.”

Un, kad nogurts no Lielā Latgaļu tirgus labumiem un no pilskalna izbaudīts izcils skats uz piecu ezeru ieskauto Ludzu aicinām doties uz 90 kilometrus attālajiem Daugavpils novada Višķiem, kur notiks iespējams pati latgaliskākā līgošana, turpina pasākuma organizators aģentūras “TAKA” direktors Rolands Gradkovskis „Tiks pīduovuots eists meilys treijstyurs, bet kū jau nūlems Kazimirs Adamovičs i kaids ir juo liktins, tū varēs redzēt myusu muzikāli teatrālajā izruodī. Prūtams cīš lels akcents līkās iz muzikālajom grupom, kas tī byus. I šūreiz taids vasals zvaigžņu sastuovs – Latgalis dāmu pops, Jurs Ostrovskis, Dabasu durovys. Juoņu sīrs i ols byus? – Byus, vism, kas atīs iz koncertu uzcīnosim ar pošu darynuotū olu i pošu sītū sīru.”

Bet pēc lustīgas līgošanas ir vērts apmeklēt tepat Daugavpils novada Naujenē esošo Slutišķu vecticībnieku sādžu - kas joprojām glabā vecticībnieku tradīcijas un dzīvesveidu.