Līdz ar aktīvās tūrisma sezonas sākumu, aicinām Jūs brīvdienas  pavadīt Latgalē, jeb Breivdīnuos iz Latgolu! Un šajās brīvdienās piedāvājam doties uz Daugavpili - tur durvus ver kāda motoru cienītājiem īpaša ekpozīcija.

“Mums ir tādi unikāli eksponāti, kā piemēram šis trešā žiguļa modelis, kam ir tikai 957 kilometri nobraukums. Viņš ir pilnīgi jauns!” vedot cauri četrām ekspozīcijas zonām Daugavpils Tehnikas un industriālā dizaina centrā “Inženieru arsenāls”, kas tieši šajās brīvdienās piedzīvos savu atklāšanu Daugavpils cietoksnī, stāsta centra vadītājs Raitis Ķikusts. “Lai varētu sajust to motora sirdi viss atklāšanas pasākums notiks Inženieru arsenāla iekstelpās – izgaismojums, motora puksti, kas ieskandinās mūsu Inženieru arsenāla atklāšanu. Iekšpagalmā būs vakara koncerts, paraugdemonstrējumi, meistarklases, mototrenažieris, piemēram, kuru varēs pacelt “ratā” būs interesanti! ” Unikālā retro tehnikas un lietišķā dizaina ekspozīcija  izkārtojusies Daugavpils cietokņa vēsturiskajā 19.gadsimta ēkā. “Šobrīd mums ir divas zāles ar padomju tehniku – auto transports un moto transports un izveidota viena rietumu retro zāle, kur ir ekskluzīvāki transportlīdzekļi redzami, tādi kā DeSoto, jaguāri un Aston Martin – mūsu sarkanā pērle, no kuras noņemsim drapēriju. Daudz unikālu, interesantu transportlīdzekļu, mototehnikas, spectehnikas.” Kā stāsta Raitis Ķikusts, “Inženieru arsenāls” šobrīd ir mājvieta plašākajai motorizēto transportlīdzekļu ekspozīcijai Latgalē, kur neiztikt arī bez moto. Īpaša vieta atvēlēta pilsētnieku neoficiālajai reliģijai – spīdvejam “Mums ir visa mopēdu kolekcijas arī eksperimentālais “Rīga Rūķis”, kas ir kravas mopēds. Oficiāli viņi tika ražoti divos eksemplāros un vēsturiskā spīdveja sekcija un šis ir titulētais Maksimova Bogdanova motocikls ar ko tika ieņemta trešā vieta pasaules čempionātā.”

Bet nogurušajiem no mašīnām un motoriem sestdienas rītā no savas laivas ir iespēja ļauties laiskai spiningošanai tepat Augšdaugavas novadā. Te spiningošanas entuziasti un interesenti sestdien tiek aicināti uz spiningošanai veltītu festivālu Daugavpilij blakus esošajā Demenes pagasta Briģenes ezerā. “Tā kā sezonas atklāšana nolēmām arī spiningošanas pasākumu organizēt, jo mēs katru gadu kā pašvaldība veicam zivju resursu papildināšanu un gribam rīkot pasākumu, lai atbrauktu gan vietējie iedzīvotāji, gan tālāki braucēji, lai varētu ķert zivis un vērtēt, kādi mums zivju resursi,” ķert lielo lomu aicina Augšdaugavas novada ezeru apsaimniekošans speciālists Valērijs Ašķeļaņecs. Spiningošanas festivāls Briģenes ezerā sāksies sestdien agri no rīta, līdzi jāņem sava laiva. Lomu mērīšana un uzvarētāju apbalvošana - pēcpusdienā. “Pasākumu vadīs makšķerēšanas eksperts Normungs Grabovskis. Pasākums ir bez maksas, bet dalībniekiem jābūt līdzi makšķerēšanas kartei un licencei.”

Bet ja Daugavpilī auto un moto cienītājiem durvis ver retro tehnikas ekspozīcija “Inženieru arsenāls”, tad Rēzeknē Latgales kultūrvēstures muzejā šajās dienā skatāma unikāla, Latvijā vienīgās moto un metāla mākslas galerijas “Nester Custom” darbu izstāde “Vieglas grūtības”,  kur Aleksandrs Nesterjuks nederīgām auto un moto detaļām piešķīris citu jēgu: “Mēs redzam kā metāls pārtop par suni, par cilvēku, vai par interjera priekšmetiem, piemēram šeit ir spogulis, telefons, krēsls. Viss veidots tikai no metāla detaļām. Autors Aleksandrs Nesterjuks nekad nav mācījies to darīt, viņam ir pašam sava autortehnika jo gandrīz visi darbi ietver mākslinieka domu, viņa filozofiskos uzskatus, viņa iekšējo pasauli, pārdzīvojumus un viņa vērtību pasauli, stāsta muzeja pārstāve Svetlana Dudarenoka.