Šajās brīvdienās aicinām piestāt Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā, kur šobrīd notiek trešais Silvai Linartei veltīts glezniecības simpozijs. ”Simpozija dalībnieki no četrām valstīm apvienojušies radošā darbā, sarunās un pieredzes apmaiņā caur mākslinieku prezentācijām, lekcijām un meistardarbnīcām. Katram no māksliniekiem izpaužas viņu mākslinieciskais rokraksts nedaudz citā skatījumā, un mēs paši kā rīkotāji viņu darbos vienmēr ieraugām kādu daļu no Daugavpils, no Latgales un Silvas Linartes,” tā izstādes kuratore Tatjana Černova. Un simpozija pieredze kulminējusies izstādē, kurā redzami divu nedēļu simpozija laikā jaunradītie glezniecības darbi. "Un būs skatāmas vēl divas jaunas izstādes. Tas ir divu dāņu mākslinieču projekts Vībeke Glarbo un Hjērdisa Hoka ir sagatavojušas ekspozīciju “Vairāk nekā ilgas”, kur būs skatāmi mākslinieču glezniecības, tēlniecības darbi, objekti un instalācijas par dažādām ar dabu saistītām tēmām. Un latviešu keramiķes Skaidrītes Cihovskas personālizstāde.”

 

**
Rēzeknē Latgales vēstniecības GORS  Mākslas galerijas zālēs vēl šķiet smaržo pēc vasaras - pirmajā stāvā ir skatāma Romualda Geikina “Konverģence” un otrajā stāvā skatāma rēzeknieša Pāvela Ostapceva “Grafika no skapja”. ”Konverģence” ir vērojamas līnijas simboli. Izstādes darbos krāsas ir ļoti izteiktas un izstrādāts ir līdz pašai mazākajai detaļai. Savukārt Pāvela Ostapcevs plašāk zināms kā virtuozs ainavists, tad šobrīd ir skatāma grafikas darbu izlase, kas šobrīd piedzīvo atkalredzēšanos ar skatītājiem,” stāsta koncertzāles pārstāve Kristiāna Valeniece.

 

**
Un šai svētdienai Latgalē piedien piedzīvojumi un retro.Latgales retro entuziasti izdomāja nelielu braucienu pa Rēzeknes novadu, apciemojot amatniekus, bet galvenais iepriecināt cilvēkus, parādot tehniku – auto un moto, kuriem ir vairāk kā 30 gadi,” acina retro tehnikas entuziasts, pasākuma idejas autors Jāzeps Buļs. “Būs 80. gada bentlijs, būs 70.gadu oldsmobile, 78.gada mersedess, būs žiguļi, būs Staļina laika gara darbs Pobeda.” Retro auto un arī retro entuziastu ar jaunākiem spēkratiem, pulcēšanās Rēzeknē pie pilskalna svētdien nedaudz pirms deviņiem, lai tālāk maršruts vestu caur Rikavu, Nagļiem, Lubānas ezera krastā esošo Bāku, Gaigalavu, Dricāniem, Strūžāniem, Rogovku, Bērzgali un Lendžiem.