Šajās brīvdienās, dodoties uz Latgali, fantastiskā veidā var noslēgt vasaru, vai ar pozitīvām emocijām iegriezt rudeni - Latgales pērlē Rēzeknes novada Lūznavas muižā norisinās Baltijas džeza festivāls. 

“Kā koncertviesus esam aicinājuši amerikāņu džeza grupu un arī Francijas džeza grupu tas nozīmē, ka būs mūsu pašu mākslinieki, gan viesi,” džemot aicina Lūznavas muižas pārstāve Inga Žirgule.  Festivālā arī varēs novērtēt 35 meistarklašu dalībnieku sniegumu un iespējams pat sasniegt džeza ekstāzi. “Piektdienas vakarā ir trīs koncerti un šī ir arī ciemiņu diena, kad festivālu uzsāk franču trio, turpinās ar latviešiem un vakarā ir amerikāņu džeza grupa “The Ciel Experience” un sestdien ir četri koncerti ar studentu meistarklašu ansambļu koncertu, un vakarā, ka jau nosaukums liecina būs lietuviešu, igauņu un noslēgumā Rēzeknes bigbends, kurā piedalīsies Vita Rusaityte kā soliste un meistarklašu pasniedzēji no Lietuvas un Igaunijas. Tas būs neaizmirstams pārdzīvojums, jo grupas ir ļoti dažādas un atšķirīgas.”

****

No Balvu muižas koncertzāles ar brīnišķīgo akustiku un pasakaino skatu uz Balvu ezeru, šajās brīvdienās skanēs kamermūzika 22-jā Balvu kamermūzikas festivālā.

“Šajā festivālā skan izsmalcināta, ko spēlē talantīgi profesionāļi, un klausoties šo mūziku ne reti sajūtās var pacelties virs zemes,” uz Balvu muižu vilina Balvu Kultūras un atpūtas centra vadītāja Anita Strapcāne. Kamermūzikas festivāls iesāksies sestdien ar Jāņa Lūsēna mūziku un Aspazijas tekstiem. “Duets Ieva Šablovska (arfa), Mikus Abaroņins (tenors) atskaņos programmu “Jānis Lūzēns. Aspazija.” Bet plkst.19. programma “Parīzes elegance. Argentīnas tango.”” Bet svētdien pēcpusdienā izcilu latviešu skaņražu kamermūzika “”Ēnu spēles upē”. Un noslēguma koncertā “Skaņas un smaržas vakara gaisā” skanēs franču baroka laikmeta skaņdarbi un Matīsa Čudara kompozīcijas - pats Matīss (ģitāra) un Ieva Saliete (klavesīns). Festivālā pirmo reizi būs klavesīns un arfa, kuri vēl līdz šim nav ieskandinājuši Balvu muižas koncertzāli.”

****

Bet uz pašu pierobežu, Ludzas novada Kārsavu sestdien vilina Rītupe.

“Rītupe iztek cauri gandrīz visai bijušā Kārsavas novada teritorijai, tāpēc arī simbolisks nosaukums – Rītupes svētki,aizbraukt pačilot teju upes krastā aicina Ludzas novada tūrisma organizatore  Inga Zagorska. Sestdien visas dienas garumā izklaides dažādām gaumēm un vecumiem. “Gaidītākā svētku daļa noteikti būs sestdien vakarā notiekošais strūklaku šovs dīķī pie luterāņu baznīcas, bet līdz tam visas dienas garumā būs aktivitātes gan lieliem, gan maziem – literāri muzikāla pēcpusdiena ar aizraujošu pastaigu pa Kārsavu un noslēgumā grupas “Galaktika” koncerts.”