Ja šajās brīvdienās Jūsu ceļi ved uz Latgali, tad aicinām piestāt Latgales sirdī Rēzeknē, lai tur, pilsētas svētku laikā, izbaudītu dzirkstošu humoru no Latvijas labākajiem stāstniekiem VII Latgales stāstnieku festivālā “Omotu stuosti”, kur īpaša uzmanība tiks pievērsta ādas apstrādes amata meistarstiķiem, stāsta festivāla rīkotāja, Rēzeknes Centrālās bibliotējas direktore Ruta Suseja, piektdienas vakarā aicinot pie Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centra Zeimuļs izbaudīt pasakas, atmiņu un vēstures stāstus, anekdotes un jautros stāstus. “Rēzeknes pilsēta un novads, kā arī tuvākā apkārtne ir pazīstama ar ādas meistariem. 5.augustā sabrauks vadošie Latvijas stāstnietki no visiem Latvijas novadiem. Dzirdēsim latgaliešu valodu, dzirdēsim ventiņu mēli un vidzemniekus.” 

Sestdienu īpaši aktīvi aicinot pavadīt Rēzeknes Bērnu un Centrālajā bibliotēkā “Sestdien deveņos no rīta mūsu bērnus un jauniešus modinās mūsu brīnišķīgie stāstnieki Guntis Pakalns un Vilhelmīne Jakimova. Šie būs stāsti bērnu auditorijai.” Un stundu vēlāk varēs iemēģināt roku pastalu darināšanā: “Andra Kačkāna pastalu darināšanas meistarklase. Viņš stāstīs kā darināt pastalas, cik tas ir sarežģīti un raudzīsim!”

Amatu prasmes tiks cildinātas arī Preiļu novada Aizkalnē Raiņa muzejā “Jasmuiža”, kur svētdienas pievakarē skanīgi tiks svinēti amatnieku un rokdarbnieku svētki “Pūra vēdināšana” ar folkloras kopu “Golūda” un “Grodi” piedalīšanos, stāsta muzeja pārstāve Anita Puncule: “ “Grodi” iepriecinās ar kāzu tradīcijām, tur varēsiet redzēt gan līgavas ģēršanu, vainaga uzlikšanu, vainaga dancināšanu. Tam visam varēs līdzi izdzīvot.” Pasākuma laikā būs skatāma Ivetas Seimanovas izstāde “Lobs ar lobu sasatyka”, kā arī rokdarbu ekspresizstāde. Ikviens interesents varēs vērot un izmēģināt dažādas amatu prasmes, ar kurām dalīsies rokdarbnieki un amatnieki. "Varēsim dzirdēt gan Kristīnes Stašulānes augu pazinējas, gan Ināras Mūrnieces stāstu par pirtiņu, gan dažādiem augiem. Varēs iemēģināt roku aušanā, celu aušanās un Jasmuižas pagalmā varēs darināt pirts paklājiņu.”

Un svētdienai piedien koncertmeditācijas XII festivāla “Latgales Ērģeļu dienas 2022” ietvaros “Koncerti notiks Krustpils baznīcā un Rēzeknes Jezus Sirds katedrālē, pēdējie divi koncerti, kur būs, kas ļoti īpašs nebijis. Klausītājiem būs ļoti interesanti.” Stāsta viena no festivāla organizatorēm, ērģelniece Guna Kise.

Svētdien pusdienlaikā Krustpilī vienā koncertā savīsies ērģelnieces Līgas Īvānes pieredze un jauno mūziķu Līvas un Reiņa Tomiņu dzirksts “Būs akustiskā vijole un elektriskā vijole, tas ir tas stāsts, kas uzbur interesantu krāsu gammu, uzbur noskaņu, ko rada sitaminstrumentālista kopā ar elektriskās vijoles tembru un ērģeļu dažādām krāsām. Tas noteikti nav palaižāms garām.” Bet Rēzeknē svētdien piecos vēl nebijušā skanējumā būs iespēja dzirdētIngrīdas Balodes balsi, kopā ar ērģelēm un akardionu Gunas un Alda Kises izpildījumā “Ērģeles un akordeons, kas manuprāt ir divi krāsainākie un jaudīgākie mūzikas instrumenti un to savienojums vēsta par kaut ko ļoti īpašu. Pārsvarā mūsu programmā ir Jāņa Ivanova mūzika, mēs esam veidojuši daudz ko paši. Un Rēzeknē mums priesteris Ainārs Londe nāk palīgā ar vārdu, starp mūzikas priekšnesumiem būs meditācijas.”