Rēzekne šajā nedēļas nogalē sauc uz nakts piedzīvojumu mākslas un mūzikas festivālā “Seven Hills”.

“Šogad mēs esam parūpējušies lai mēs varētu baudīt mākslas, krāsu, bet droši! Tāpēc šogad “Seven hills” būs mākslinieciskas krāsaino nakšu pastaigas veidā,” stāsta Rēzeknes Tūrisma attīstības centra speciāliste Elīna Pastare.

Piektdien, sestdien un svētdien no plkst. 22.00 līdz plkst. 01.00 Rēzeknē iemirdzēsies pastaigu maršruts, par kura sākumpunktu izvēlēts gaismas staros tērptais Olimpiskais centrs Rēzekne. “Turpināsies pa upes promenādi, pilskalns “Zeimuļs”, un upes promenāde līdz koncertzālei GORS un la grande finale pie Kovšu ezera. Un visa šī maršruta garumā ir paredzētas dažādas mākslas instalācijas, dažādi gaismas un skaņas objekti un katrs no punktiem skatītājus pārsteigs savādākā veidā: vai tā būs ierakstīta runa, vai mūzikas, vai runa, mūzika un gaisma reizē. Bet katrs no šiem punktiem pārsteigs!”

Ja Rēzeknē šajās brīvdienās būs iespēja vērot pārsteidzošu un iespaidīgu mūzikas, gaismas un ūdens maģiju, tad Daugavpilī pa mierīgo, bet ar pieskaršanos dvēselei. Baznīcu nakts, kad unikālākajā vietā Daugavpilī – Baznīcu kalnā, kur vienuviet atrodas visu četru Latgales galveno konfesiju dievnami, sestdien apskatei un savdabīgām ekskursijām atvērta būs Daugavpils Mārtiņa Lutera Evaņģēliski luteriskā baznīca. “Bet šogad būs neierasti, ekskursijas būs onlainā, tās varēs skatīties draudzes facebook.com kontā un video protams saglabāsies un varēs pēc tam skatīties,” stāsta draudzes padomes locekle Guna Lenša. Sestdien no pusdienlaika līdz plkst.22 luterāņu baznīca būs atvērta individuālai apskatei ar iespēju uzkāpt tornī, no kura paveras elpu aizraujošs skats uz pilsētu.

Un ja jau esat Daugavpilī, tad iemēģiniet arī nule atklāto Mūzikas skvēru Esplanādes parkā. “Skaista interesanta, bērniem un pieaugušajiem saistoša, attīstoša un interesei rosinoša vieta, kurā jebkurš var uzspēlēt mūzikas instrumentu,” aicina Daugavpils pašvaldības Kultūras pārvaldes pārstāve Vita Viļevko. Par bungu, ksilofonu, cauruļu zvanu skanējuma kvalitāti var pārliecināties gan tie, kam nav sveša mūzikas māksla, gan tie, kas vēl tikai sāk iepazīt skaņu daudzveidīgo pasauli.

Lai skanīgas un krāsainas brīvdienas Latgalē!