Ja šīs brīvdienas ir vēlme pavadīt pie ūdens un pie tam ķerot lielo zivi, tad jādodas uz Latvijas vecāko pilsētu Ludzu, kur sestdien notiek makšķerēšanas sacensības spiningošanā Lielā Ludzas zivs.

“Sacensības notiks uz Lielā Ludzas ezera un pulcēšanās būs autodromā, reģistrēšanās no plkst.7:30, sacensību sākums plkst.9:00, pabeigsim divos un tad būs konkursi, zivju zupa un dažādas sacensības,”noķert brangāko zivi aicina organizators, biedrības Sporta kluba „Latgols” valdes priekšsēdētājs Staņislavs Narnickis. Makšķerēšanas sacensības norisinās jau desmito gadu, pulcējot gan Latgales, gan tālāku reģionu makšķerēšanas sporta entuziastus. “Sacensības notiek ezerā ar laivām, pārsvarā tā ir spiningošana, var ķert ar mākslīgo ēsmu, komanda no diviem cilvēkiem – katram pa spiningam.Un mēs šogad svinam desmito gadu un visus aicinām uz makšķerēšanas sacensībām, būs ļoti lielas un vērtīgas balvas, ne tikai sportistus, bet mums piedalās bērni no septiņu gadu vecuma un līdz pat veterāniem. Un sacensību beigās būs kā vienmēr mūsu tradicionālā zivju “uha”.

Tāpat zelta rudeni bez steigas un bez sastrēgumiem var izbaudīt Krāslavas pusē: „Atnāca zelta rudens, viss ir ļoti krāšņs, Daugava atklāj savas apslēptās salas,” elpu aizraujošo krāšņumu, kas paveras uzkāpjot 32 metrus augstajā Priedaines skatu tornī, mudina izbaudīt  Latvijas Valsts mežu Dienvidlatgales mežsaimniecības pārstāvis Aldonis Utināns. „Mums šim tornim ir divas platformas viena 29 metru augstumā, otra – 32, lai varētu pastiepties virs tām koku galotnēm. Tālu mēs varam redzēt, cik vien skats sniedzas. Ja pagriežas Daugavas tecējuma virzienā, tā tiešām ir gleznaina aina, īpaši tagad, kad visā krāšņumā redzamas visas rudens krāsas. Nekur nevajag braukt prom, vajag izbaudīt to, kas ir pie mums Latgalē.” Un pilnai laimes sajūtai var iegriezties tepat Krāslavas novada Indrā, Latvijā vienīgajā „Laimes muzejā”„Laimes forts, nevis pēdējie, bet pirmie. Te jau paša pierobeža 9kilometri, mēs nevis gaidām ienaidnieku, jo mums tagad kačā, ka no Austrumiem mums tūlīt bruks virsū, bet mēs tieši otrādi ar šo iekšējo laimes sajūtu varam vērts par kaut ko citu. Un man galvenais motīvs bija – laimes forts”, kādreizējā Luterāņu baznīcā tapušā Laimes muzeja ekspozīcijas ideju izklāsta tās veidotājs Raimonds Vindulis. „Šī interesanta ekspozīcija ir, saucās laimes arkls.” Te tiek lauzti klasiskie stereotipi par muzeja eksponātu neaizskaramību un ļauts vairāk iesaistīties un darboties pašam, lai sajustu cik dažāda var būt laime „Šī sauksies endorfīnu laboratorija, te vis kaut ko ar garšām, ja kāds gribēs. Un te tādas krāsainas brillītes, lai cilvēks beidzot ierauga kā izskatās pasaule caur rozā brillēm.” Tā kā muzejs gaida visu vecumu apmeklētājus arī ekspozīcijas ir dažādas, lai katrā veidotos šī patīkamā laimes sajūta.