Ja šajā nedēļas nogalē jūsu ceļi ved uz Latgali un vēl esat džeza mūzikas cienītājs, noteikti iegriezieties Jūgendstila pērlē Lūznavas muižā, kur vasara šonedēļ nu jau ceturto reizi noslēgsies ar Baltijas džeza festivāla “Škiuņa džezs” norisi, “Vasaras nolēgums Lūznavas muižā noslēgsies ar tādu milzīgu džeza enerģiju. Lūznavas muižā notiks gan meistarklases, gan džema sesijas, gan džeza koncerti,” stāsta muižas pārstāve Inga Žirgule, uzsverot, ka “Škiuņa džezs” arī šogad būs turpinājums iesāktajām idejām, turpinājums džeza mūzikai Latgalē, turpinājums pieredzējušo džeza mūziķu zināšanu nodošanai jaunajiem mūziķiem. “Arī šogad, līdzīgi kā citus gadus, dalībnieki ir gan no Latvijas, gan Lietuvas, gan Igaunijas.” Festivāla piepildītākās dienas būs piektdiena un sestdiena. 

Un šinīs brīvdienās būs breineigs garšu un sajūtu piedzīvojums Ziemeļlatgalē “Mājas kafejnīcu dienām” Balvu novadā: “Balvu novada saimnieki un saimnieces būs parūpējušies par īpašu svētku noskaņu un gardiem ēdieniem. Atvērs savas durvis un pagalmus. Un protams būs ēdieni dzērieni un našķi, kas tapuši pēc saimnieku īpašajām receptēm, gan izmantojot pārbaudītas receptes,” uz Balvu novadu gūt gan vēderpriekus, gan prieku dvēselei aicina Balvu novada tūrisma organizatore Ineta Bordāne.

“Varēs nobaudīt ēdienus ar ķiploku lavandu, būs kovboju marmelāde” Katrā mājā un sētābūs ne tikai gardi ēdieni, bet arī īpaša noskaņa un aktivitātes: “Būs iespēja darboties kopā ar tekstilmākslinieci Anneli Slišāni, būs aktīva atpūta un īpašs pikniks uz Viļakas ezera un vēl daudz kas cits.”