Šajā nedēļas nogalē ir vērts apmeklēt Daugavpili, kur sestdien ar jaunu spēku tiks dots starts skriešanas seriāla Skrien Latvija 10. jubilejas sezonai. Spraigas cīņas pilsētas trasēs, lielas un mazas uzvaras, pārsteigumi, sūrstošās pēdas un atkalredzēšanās.

“Šajā gadā maršruts ietver pilsētas skaistākās vietas – Baznīcu kalnu, kur vienkopus atrodas četru konfesiju Dievnami un arī ir iespēja izskriet Daugavpils cietoksni, mūsu pilsētas pērli,” stāsta Daugavpils tūrisma aģentūras pārstāve Kristīne Ivanova. Skrējiena starts tiks dots Daugavpils Vienības laukumā.

Tāpat Daugavpils pusmaratona dalībniekiem un atbalstītājiem tiek piedāvāts arī īpaši sagatavots Daugavpils kultūras baudījums.

“Viena no lieliskākajām iespējām ir  apmeklēt Daugavpils cietoksnī vēsturisko ekspozīciju, tur pat cietoksnī ir iespēja apmeklēt medicīnas ekspozīciju, bet Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs ir sarūpējis veiklākajiem skrējējiem ielūgumus jaunās ekspozīcijas apskatei, kā arī nesen atklātās Pētera Martinsona mājas apskatei. Tāpat esam padomājuši par ģimenēm ar bērniem – ir lieliska iespēja iepazīt Daugavpils inovāciju centru, ļoti interesants ir Latgales centrālās bibliotēkas Digitālo aktivitāšu centrs un protams mūsu visiem mīļo Latgales zoodārzu,” tā Kristīne Ivanova.

***

Un, ja esat Daugavpilī, iegriezieties arī Daugavpils teātrī, kas šajās brīvdienās piedāvā pirmizrādi aizkustinošajam stāstam par māti un meitu “Dzīve uz ledusskapja durvīm”, kas, kā atzīst izrādes režisors Māris Korsietis, ir par dzīvas komunikācijas neesamību ikdienas steigā: “Mēs nerunājam! Mēs sazināmies caur whatapp vai messanger un mūs nav laika sarunāties. Un arī šinī lugā cilvēkiem nav laika sarunāties, ka viņi nezin, kas notiek ar otru cilvēku. Un te gribās lai skatītāji aizdomājas, un part es nebiju līdz šim aizdomājiems, ka ir jārunā ar otru cilvēku, jo mēs bieži vien par to aizmirstam.”

Šī izrāde ir atgādinājums vienmēr atrast laiku tiem, kas sirdij dārgi.

***

Arī vecākā Latvijas pilsētā Ludza gaida brīvdienās, kur izstrādāta vesela virkne jaunu tūrisma maršrutu pa un ap Ludzu. Sev piemērotu maršrutu atradīs gan ģimenes ar bērniem, gan draugu kompānijas, ir pārliecināta Latgales reģiona tūrisma asociācijas “Ezerzeme” pārstāve Laura Spundere: “Maršruti ļauj gan apskatīt populārākos tūrisma maršrutus, gan apskatīt savdabīgas tūrisma pērles.” Laura iesaka izstaigāt nepilnus 4 km pa meža ceļiem un takām apkārt Kovšezeram, kas ļaus ienirt brīnišķajā dabas pasaulē, vai iepazīt pērles pašā pilsētā.”