Latgalē ir ko redzēt un baudīt! Šajās brīvdienās Dagdas novadā notiek Latgales stāstnieku festivāls, kur ne vien stāstos, bet pat teātra izrādē, radošajās darbnīcās, dziesmās un dejās tiek atspoguļots bitenieka amats, turpina Latvijas stāstnieku asociācijas pārstāve Evija Maļkeviča. „Mēs sanāksim kopā gan uz dažādām darbnīcām, gan klausīsimies biteniekus. Un septiņos vakarā būs lielais noslēguma pasākums, kur būs gan folkloras kopas, gan stāstnieki, gan muzikāli sveicieni. Notikumiem piepildīta diena. Ja kāds plāno doties uz Jaundomes muižu droši var palikt visu dienu tur, jo būs arī Jaundomes zivju zupa – apmeklētāji tiks pacienāti un izklaidēti dažādākos veidos.”

Bet, ja tomēr netīk tā pa mierīgo un gribas izjust adrenalīnu, ātrumu un cīnītāja garu, jo tieši tas raksturojot labu sacensību zirgu, jādodas uz Ciblas novada Pušmucovu, kur norisināsies jau ikgadējās zirgu rikšošanas sacensības „Ciblas novada kauss”, stāsta pasākuma rīkotājas Sandra Soikāne un Inese Ruskule„Tas nav ceļojošais kauss, to katru gadu iegūst „stiprākais zirgs”. Mēs cenšamies sarūpēt aktivitātes bērniem – šogad būs zirgs un ponijs, uz kura vizināties. Turklāt mēs draudzējamies ar Rēzeknes suņu audzēšanas klubiem, kas brauc un rāda savus paraugdemonstrējumus. Cilvēkiem ir prieks.”

Bet Lūznavas muiža svētdienu aicina pavadīt nesteidzīgi. Te norisināsies jau trešais mākslu un garšu festivālu „Mākslas pikniks”, stāsta muižas pārvaldniece Iveta Balčūne: „Katras paaudzes cilvēks var atrast ko sev īpašu. Un šogad no pasākumu daudzveidības viedokļa ir visspēcīgākais pasākums, visām paaudzēm būs ko sajust, gan mūzikas, gan mākslas, teātra, vides arī garšu baudītājiem būs ko darīt.” Mākslu un garšu festivālā vieglā atmosfērā satiekas mūzika, māksla, laikmetīgā deja, garšas un citas norises bērniem un pieaugušajiem, turpina Iveta Balčūne un Inga Drele: „Šogad būs iespēja visiem radīt vienu kopīgu mākslas darbu. Un šogad ir tāda iniciatīva, ka mēs veidojam keramikas cepli. Un, ja kāds grib nodarboties ar sportiskām aktivitātēm pirmo reizi izmēģināsim supošanu. Būs šogad laikmetīgā cirka kompānija no Igaunijas, kas rādīs dažādus cirka trikus. Un līdzīgi kā pagājušajā gadā, būs dažādu žanru laikmetīgā mūzika, deja, kino, mirkļa restorāni, kur varēs baudīt garšīgas lietas. Mēs ļoti gaidām ģimenes ar bērniem, jo bērniem būs daudz ko darīt meistardarbnīcās, gan redzēt „lielos cilvēkus” un burbuļus, gan mākslas izpausmes un kino. Gaidām visu paaudžu cilvēkus, katram būs ko redzēt un dzirdēt.”