Šajās brīvdienās Daugavpilī, mūzikas un mākslas festivāla ReStArt ietvaros, astoņos vakarā Cietoksnī būs pamatīgs jauniešu burziņš ar dažādu jomu mākslinieku piedalīšanos, stāsta festivāla direktors Aivars Broks:Piektdien jauniešiem būs pasākums Daugavpils cietoksnī, kur ir ļoti daudz ēku, kur var taisīt nezin ko. Performances, instalācijas, teātra lasījumi, kino, vesela virkne ar dj un māksliniekiem, kuri veidos savus mākslas darbu uz vietas, piedalīsies aktieri un dejotāji. Kaut kas tāds ļoti crazy.” Bet jau sestdien deviņos vakarā Artilērijas pagrabos netradicionālā izpildījumā skanēs dzeja. „Daugavpils Rudens dzejas vakars. Jauni un ekspresīvi dzejnieki no Daugavpils un Rīgas, dalīsies ar rudenīgām emocijām dzejā un ģitārbalādēs.”

Bet sestdien Maltā, ne tā, kas sala Dienvideiropā, bet tā, kas Latgalē Rēzeknes novadā, būs varenas tirgus lustes vislabākajās latgaliskajās tradīcijās: „Maltā, kādreizējā Borovajā tirgus bija izcilā vērtē,” teic pasākuma organizatore Elīna Prusaka, norādīdama, ka sestdien Maltā atdzims  leģendārā tirgošanās ar garšu daudzveidību un satikšanās prieku, un īpašā vērtē būs ar medībām saistītās aktivitātes: „Būs iespēja šaut ar loku, mednieki rādīs savas trofejas, būs medību suņi, neizpaliks mednieku stāsti, neizpaliks arī svaiga medījuma uz uguns vārīta zupa un brīvdabā gatavots plovs. Arī muzikālais baudījums, kadriļas dejotāji no Lūznavas muižas ar saviem senajiem tērpiem un kā jau kārtīgā tirgū bez čigānu ansambļa „Čarger” dāmām ar neiztikt! ”

Un, lai sestdiena būtu vēl pilnīgāka, vakarā jādodas ved Viļakas novada Upīti, kur jau 18. reizi notiks pasaulē vecākais mūzikas un dzejas festivāls „Upītes uobuļduorzs”, kuru vadīs komiķis Jānis Skutelis, bet  īpašā viesa statusā, līdzās latgaliešu mūzikas grupām un dzejniekiem šogad uzstāsies grupa „Linga”. „Jau vairāku gadu garumā esam iedibinājuši tradīciju aicināt ciemos pārnovadniekus un šogad atbrauks grupa „Linga”,” stāsta pasākuma organizators Andris Slišāns. Pasākuma idejas autors ir latgaliešu literāts, novadpētnieks, folklorists Antons Slišāns, kurš iedomājās izveidot savdabīgu dzejas dienām veltītu festivālu, lai popularizētu un saglabātu latgaliešu valodu.  „Festivālā visi mākslinieki gandrīz 100% izpilda savas dziesmas, bet dzejnieki savu dzeju latgaliešu valodā. Un pats interesantākais, ka festivālā skan visādu stilu mūzika – gan folklora un šlāgeris, gan pops un roks un arī, kas smagāks. Un doma ir tā, ka arī grupa „Linga” nodziedās dziesmu latgaliski.”