Ja šīs brīvdienas vēlaties pavadīt aktīvi un ar odziņu – jādodas uz Latgali.“Un izbaudīsim Ezertaku pavasarī, pavasara ziedonī, tūkstoš putnu dziesmas, lielāki un mazāki ezeri, plaukstošas ievas un ābeles, cilvēki tīrumos un balts ceļš zem kājām,” Ludzas novada Nirza sestdienas rītā gājējus vilināt vilinās, ir pārliecināta Ludzas novada Tūrisma informācijas centra vadītāja Līga Kondrāte, aicinot sestdienas rītā pulcēties pie Nirzas ezera, lai dotos īpašā 26 km garā pārgājienā. “Jā vietām viņš būs viegli izejams, vietām ne tik viegli – būs mazāki meža celiņi, bet kopumā būs skaisti izbaudāms.” Ludzas puse būs pirmā pārgājiena vieta no no pērn marķēta Garo pārgājienu maršruta “Ezertaka” astoņiem pārgājienu posmiem visā Latgales reģionā. Savukārt mierīgākie ceļotāji, arī ģimenes ar bērniem varēs izbaudīt īsāku – 16 km garu pārgājiena maršrutu. Abiem pārgājienu maršrutiem būs grupas vadītāji, kas zinās stāstīt interesantus faktus par maršruta posmos esošajiem vides un cilvēku radītiem objektiem.

Un pēc garās pastaigas sestdienas vakarpusē iestiprināties varēs Līvānu novada Rožupē: “Grillēšanas sezonas atklāšanu ar īpašo viesi, gan muzikāliem pārsteigumiem, gan konkursiem tā skaļi un skaisti atklāsim grillēšanas sezonu,” cept gaļu ar glanci un piedalīties dažādos gan ar gaļu saistītos, gan veģetāros paraugdemonstrējumos aicina Līvānu Kultūras centra direktore Sanita Pinupe. “Sāksim septiņos vakarā ar grillēšanas sacensībām un tad tiks degustēts iznākums gan no amatieriem, gan profesionāliem. Viens no mūsu atbalstītājiem sola desmitus, bet domāju ka varēsim sasniegt arī 100 kilogramus uzgrillētas gaļas”. 

Gluži kā itāļu filmās - Krāslavā gaidāma garšīga un skanīga svētdienas pēcpusdiena ar Roberto Meloni un Krāslavas apkaimes restorānu zvaigznēm: “Mums Krāslavā būs radošais pikniks, mazs kulinārijas šovs no īstiem produktiem, kas būs atceļojuši no saulainās Itālijas, ” uz itāļu virtuves meistarklasi aicina viena no pasākuma organizatorēm Gunta Ahromkina. Kāpēc itāļu? “Patiesībā Krāslava ir brīnišķīga apciemojuma vieta, kur ir unikāla pilsētvide un mums ir unikāli objekti, kurus savulaik pirms vairākiem gadsimtiem ir projektējis īsts itālis.” Un Krāslavas Amatniecības centra pagalmā atmosfērai un kopdarbībai paredzēta mākslas darbu izstāde, mākslas meistarklase un vietējo mājražotāju labumu degustācija, “līdz ar to Krāslavā ir ko redzēt, izbaudīt, izgaršot.” Brauciet uz Latgali, te ir pa skaisto un sirsnīgo!