Šajās brīvdienās aicinām izjust tradicionālo Latgali, caur podnieku veidotajiem darbiem 40. Podnieku dienās. Un pasākuma centrālais notikums protams ir lielā podnieku cepļa kurināšana piektdienas vakarā Andra Ušpeļa keramikas darbnīcā „Mõldedži” Rēzeknes novadā, turpina pats Andris Ušpelis; „Tas tiešām ir pārsteidzošs brīdis, kad liesmas sasniedz 3-3,5 metru garumu. Un ziņkārīgākajiem būs iespēja paskatīties pa lūkām ceplī, kur temperatūra sasniedz 1000 grādus. ” Elpu aizraujošs brīdis arī esot krāsns atdzišana. „Krāsns mute un ogles joprojām gailo, bet trauki sāk dzist un dziestot rada mūziku. Un 12. Septembrī notiks šī cepļa izņemšana.”

Vairāk kā 30 Latgales podniecības meistaru jaunākos un izcilākos darinājumus varēs aplūkot sestdien plkst.12 Lūznavas muižas “Kulturys škiunī” „Izstāde būs pārsteigums, jo katrs grib palielīties ar savu veikumu un spilgtāko, kas ir radīts. Būs arī pārsteigums – podnieku kopēji darināta servīze. Un pašā izstādes centrā atradīsies pods, kurš ir tapis pirms 40 gadiem, kā liecinieks Podnieku dienu tradīciju aizsākumam.”

Bet jau sestdien četros un septiņos Latgales vēstniecībā GORS pirmizrādi piedzīvos Latgales dzejniecei Anna Rancāne veltītais koncertuzvedums “Latgolys freska”, turpina diriģents un uzveduma mākslinieciskais vadītājs Sigvards Kļava: „Šis uzvedums būs tik pat bagāts kā pati Latgale, ka viņa nav tikai vienā krāsā – tanī raibumā ir milzīgs skaistums.” Latgales ceļojums mūzikā un stāstos kopā ar aktrisi Baibu Broku, etnomūziķi Birutu Ozoliņu, Latvijas radio kori un Annu Rancāni.

Bet sestdien Daugavpilī varēs noreibt no garšām Rīgas ielā un, kā sola 1. Street Food festivāla Daugavpilī organizatore Daugavpils Tūrisma attīstības aģentūras direktore Ilona Maksimčuka, apmierināts būs pat visizsmalcinātāko garšu baudītājs „Garšīgus ēdienus piedāvās vietējie restorāni un kafejnīcas. Piedāvājums būs daudzveidīgs, lai ikviens varētu piemeklēt sev visgaršīgāko ēdienu. Un ēdieni tiks pagatavoti turpat uz vietas. Savukārt plkst.19.30 notiks pavāru šovs.” Un paralēli 1. Street Food festivālam ir vērts arī izbaudīt Ebreju kultūru.