Šajās brīvdienās aicinām Jūs uz Latgales vidieni, uz Riebiņiem, kur sestdien no astoņiem vakarā notiks jauniešu centra Brīvdabas viesistabas atklāšana un muzikāla pastaiga.

„Mēs atklāsim tādu nelielu šūpoļu parku pie Riebiņu jauniešu centra “Pakāpieni” un jauniešiem šeit ir iespēja brīvā dabā spēlēt dažādas galda spēles, būs arī dažādas citas aktivitātes ievērojot visus drošības pasākumus. Savukārt par muzikālo noskaņu šīs pastaigas laikā gādās grupa “Dabasu Durovys”,” stāsta Riebiņu kultūras centra vadītāja Ilga Pokšāne.

Un, kā jau viesistabā ir padomāts arī par omulību – gaumīgas gaismiņas un pārdomāti dekora elementi, kas tikai papildina dabas skaistumu un vakara atmosfēru.

Vēl pozitīvas emocijas var gūt turpat Riebiņos esošajā zirgu stallī “Auļi”, kurā vairāk kā pussimts majestātiskie, četrkājainie iemītnieki ar savu mīlīgo bubināšanu aicina pazust Latgalē.

“Te Latvijas nacionālais dārgums Musturs,” norādot uz tiešām karalisku ērzeli, kas tikko kā ieguvis Latvijas vietējo apdraudēto zirgu šķirņu skatē Nacionālā dārguma titulu, stāsta staļļu saimnieks Juris Astičs: “Viņš bērnu vizina, var karietē, var sedlos. Re, tāda lenta viņam uz kakla, un dažādi apbalvojumi”.

Kā nosmaida Juris, “Auļi” nodarbojas ar visu: “Viss, kas ir staļļos to arī piedāvājam: kazas, trušus, zirgus, jāt, skriet, izbaudīt to visu, kas mums apkārt. Iepazīšanās ar visu, kas mums ir, kā ekskursija un, kas kam interesē -  kādam pasēdēt uz zirga, citam tikai paglaudīt.”

„Auļos” var pavizināties zirga mugurā, noklausīties stāstījumu par zirgu dzīvi, izskrieties kopā ar nebēdnīgajiem, pienbaltajiem kazlēniem vai samīļot turpat staļļos dzīvojošos omulīgos trušus, bet ciemiņus laipni sagaidīs suņuks Bonis.

Un, kad izbaudīt plašais emociju spektrs veldzi var gūt Latgales ezeros, un te, vietējā pašvaldība piedāvā ekskluzīvas iespējas, turpina projektu vadītāja Sanita Kabakova: “Pie mums ir iespēja izmantot bezmaksas ūdens tūrisma inventāru. Pašlaik tas pieejams Rušonas pagasta ezerā ūdensslēpošanas bāzē “Bašķi”. Tur var droši ierasties un izmantot katamarānus, ūdens velosipēdus, supdēļus un laivas.”

Iepriekš gan jāpārliecinās, ka inventārs ūdens baudīšanas priekiem vēl pieejams. Tādu pašu iespēju piedāvā arī Aglonā Ciriša ezera pludmalē, kur bez maksas tiek iznomāti SUP dēļi un katamarāni.