Šinī nedēļas nogalē aicinām izjust un izgaršot Latgali, jo tieši Latgalē sestdien un svētdien sākas visLatvijas Mājas kafejnīcu maratons. “Tās būs ļoti piesātinātas spilgtas un garšīgas.

Vairāk nekā 12 saimnieki piedāvās dažādus ēdienus, dzērienus, našķus,”

izgaršot Rēzeknes un Ludzas novada saimnieku sarūpēto aicina Latgales Tūrisma asociācijas speciāliste Laura Spundere. Un tā, lai satecētu siekalas mutē, Laura mudina apmeklēt, piemēram,“”Skaistā Rāzna” tā ir fantastiska vieta pie paša Rāznas ezera, kur ir iespēja nogaršot vienkārši izcilas kūpinātas zivis pēc ģimenes receptes. Tāpat Rāznas pusē būs viesu māja “Stāvkrasti”, kur vienkārši ekselents skats uz Rāznas ezeru. Te apvienojušies vairāki saimnieki, kuri piedāvās gan pašceptu maizīti un cepešus. Un, ja gribas pavisam, pavisam ko eksotisku, tad jāaizbrauc uz Ludzu, kur “Atpūta Ludzā” piedāvās garšas itāliskās noskaņās. Tāpat Ludzas novada Ciblas pusē būs saimniece, kura ir izveidojusi kafajnīcu pie nosaukuma “Pie ozola” un tur būs pašas gardākās latgaliskās kūciņas – dažādu veidu un pildījumu un varēs nogaršot īstu Latgales lauku torti.”

Un, ja jau nogaršojot Latgali esat Rēzeknes pusē, tad te var arī palikt uz Pēteriem! Tā kā Rēzeknes novada Rogovkā Pēterdienu svin jau vairāk kā 20 gadus, godinot novadnieka, dzejnieka Pētera Jurciņa piemiņu. Pasākums sāksies setdien  piecos pagasta centrā ar vēsturiskas ekspozīcijas atklāšanu: ““Iz krūdzeņu gluds bej’ ceļš” veltīta bijušās Zaļmuižas muižas krogiem. Tagadējā nautrēnu pagasta teritorijā krogu bij ļoti daudz gan uz ziemas, gan vasaras ceļiem. Ekspozīcija tiks atklāta vecajā kroga ēkā, kur tagad ir veikals, ” stāsta Nautrēnu pagasta kultūras pasākumu organizatore Inga Vigule, aicinot piedalīties gan piemiņas brīdī, gan arī pēc tam literātu konkursa noslēgumā, kas vainagosies ar teātra izrādi: “Gaigalavas amatierteātra “Bykovīši” izrādi “Ar spani pagolvu”, kas stāsta par kādu pārpratumu, kurā slaucēja kaut kādā prāta aptumsumā nejauši iesit deputātam ar spaini pa galvu, bet beigās jau viss tāpat atrisinās.”

Un, kā ķirsis uz tortes, sestdien septiņos vakarā koncertzāle GORS ver savas druvis vasaras satikšanās festivālam, kur ne tikai GORA saimniece Diāna Zirniņa teiks: “Vasali, GORĀ!”, bet arī soprāns Ilze Grēvele- Skaraine, baritons Rihards Millers, pianiste Ērika Millere un muzikologs Orests Silabriedis. “Mēs nodosimies vācu romatisma mūzikas sajūtām, ko protams uzburs gan mūziķi, gan Orests Silabriedis ar savu stāstījumu un saviem papildinājumiem. Es noteikti varu teikt, ka šis būs tas koncerts, kur mēs baudīsim ne tikai mūziku, bet es esmu pārliecināta, ka mēs iegūsim daudz plašāku skanējumu un sapratni par Šūbertu, Šūmani un Štrausa daiļradi. Tas būs tāds labs pasākums mūsu

atkal satikšanās festivālam, ko mēs katru gadu organizējam, aicinot cilvēkus uz lielākiem vai mazākiem notikumiem.

Un iekš visa šī festivāla iezīmēsies vairāki pasākumi, arī jūlija sākumā, kad pie mums viesosies stīgu kvartets “Akilone”, kad pie mums būs “Kremerata Baltica” ar Gidonu Krēmeru. Jā, mēs nodosimies kino mākslai un jā, mēs arī baudīsim mākslu mūsu garšu kārpiņam!”