Šajās brīvdienās Latgales apceļošanu aicinām sākt no pierobežas, jo iespējams tieši Viļakas novada Upītē latgaliskās ielīgošanas tradīcijas var izbaudīt visdziļāk, sirsnīgāk un noteikti ar pievienoto vērtību. Uz pasākumu “π-dzīdam” jau sestdienas pusdienlaikā aicina Nemateriālās kultūras mantojuma centrs “Upīte” direktors Andris Slišāns Īsuoksim ar tū, ka muoceisim veit vaiņugus i sīru sīt.”  Un, kad bio-eko ķimeņu-biezpiena īstais Jāņu siers būs sasiets, būs iespēja piedalīties Viļakas novada folkloras kopas “Upīte” izdotā Ziemeļlatgales vīru dziesmu albumu “Padzīdam i…” prezentācijas pasākumā ar pamatīgām lustēm līdz pat pusnaktij.

Savukārt Latgales otrā malā – dienvidaustrumos - Evija Djatkoviča Vagale, LOST IN LATAGLE idejas autore, aicina izlaivot Daugavas ūdeņus un vienkārši pazust Latgalē, jeb Lost in Latgale. „Beidzot esam atklājuši laivošanas sezonu. Un šī maģiskā vieta, kur mēs sākam ir mazs ciemats ar nosaukumu Piedruja un dodamies maršrutā Piedruja-Krāslava pa Daugavu” 24 km garajā maršrutā varēs apskatīt Latvijas un Baltkrievijas krastus no Daugavas vidus, pieskarties 174. Latvijas robežstabam,  ienākt Latvijas senākajā koka dievnamā, praktiski izzināt dabas parku “Daugavas loki” „Un šīs ir interesantas vietas ar savu aizsargājamo ainavu apvidu, kur ir ļoti daudz gan retu augu, gan retu dzīvnieku un par to mēs pa ceļam stāstam un rādām un mēģinām iemācīties ko jaunu. Un svētdien notiks vasaras centrālais notikums – ielīgošanas laivu pārgājiens "Latvijas sākumu meklējot" ar vakara omulīgo ielīgošanu Krāslavā „Tā nebūtu īsti ielīgošana, ja mēs nepītu kopā vainagu, mēs pavadīsim kopīgu vakaru pie ugunskura ar dzīvo mūziku.”

Ja Latgale ir aizrāvusi tik ļoti, ka tikai pirmdien ap pusdienlaiku esiet atceļā uz mājām vai īpašo līgošanas vietu, piestājiet Jēkabpilī, kur „Sēļu sētā” būs vienreizēja iespēja darināt savu īpašo Jānu dienas rotu, turpina Jēkabpils Vēstures muzeja brīvdabas nodaļas “Sēļu sēta” vadītāja Anita Leja

„Taisīsim ziedu vainagus, cepures no kļavu lapām. Būs meistare Zanda Kursīte, kas mācīs par ziediem, par dažādiem augiem, ko vainagā likt jaunai meitai, ko precētai. Un kļavu lapu cepures, puišiem, meitenēm. ” Un pati Sēļu sēta ir kā tāda zaļa miera oāze Jēkabpils urbānajā pilsētvidē.