Šajās brīvdienās Daugavpils ielīdz uz dzimšanas dienu! “Noteikti varēs pazust Daugavpilī! Mēs tiešām ceram, ka garlaicīgi nebūs un interesanti būs katru mirkli,” par plānotajiem pasākumiem turpina Daugavpils pašvaldības pārstāve Diāna Soldāne. “2.,3. un 4.jūnijā skanēs viss Daugavpils centrs, jo Pumpura skvērā darbosies vairāk ģimenēm, bērniem vairāk veltīts saturs – izklaides, atrakcijas, Dubrovina parkā būs deju un mūzikas skatuve, savukārt vakarā mēs piedāvāsim lielās koncertprogrammas Vienības laukumā.

2. jūnijā uzstāsies grupas „Bel Tempo”, „Carnival Youth”, „The Sound Poets” un dziedātājs Fēliks Šinders (Felix Shinder), savukārt 3.jūnijā Vienības laukumā lielās koncertprogrammas piedāvās grupa „KJ Collective”, Ivo Fomins un Vera Brežņeva. ”

Savukārt svētdien paredzēta viena no vērtīgāko Daugavpils cietokšņa elementu - Nikolaja vārtu atvēršanas ceremonija “Ļoti svinīga ceramonija ar īpašu lielgabala šāvienu ar īpašu visuālo noformējumu, jo tad ir iespēja iejusties 19.gs sākuma atmosfērā.”

Arī Rēzeknē brīvdienas var pavadīt ne mazāk aizraujoši, sestdien jau no paša rīta Kovšu ezera apkārtnē paredzēta Aktīvā tūrisma diena, un, kā stāsta Rēzeknes tūrisma un informācijas centra pārstāve Elīna Pastare, centrālais piedzīvojums būs orientēšanās ekspedīcija apkārt ezeram: “Būs gan aktīvi pārbaudījumi – “toksiskās mucas” nešana, komposa iepazīšana, bet arī intelektuāli – testi un zivju meklēšana un atpazīšana un daudzi citi interesanti uzdevumi,” un vēl dažādas aktivitātess, kas ļaus labāk iepazīt ar Rēzeknes pilsētu un ezera apkārtni. “Un, lai iepazīstu ezeru varbūt no tāda neierastāka skatu punkta,

bez maksas būs pieejami izbraucieni ar plostu. Tas tādam mierpilnam plezīram.”

Miera gan nebūs Rēzeknes novada Lūznavā, jo vasara Lūznavas muižā sāksies ar Latgales zaļumballi sestdien vakarā Lūznavas muižas parkā. “Jūnijs, zaļumi, speciāli izbūvēta skatuve ar virtenēm rotāts parks. Jā, tāda romantiska gaisotne. Un cilvēki vienkārši brauc baudīt vakaru un dejot,” ievalsēt vasarā, zaļumbaļļu labākajās tradīcijās Rēzeknes pūtēju kvarteta pavadībā, aicina muižas pārstāve Inga Žirgule. “Tradicionāli balle sākās ar pūtēju orķestri, tad šeit būs mini orķestris. Turpinās ar mūsu pašu Igauņu ģimenes kapellu un noslēgsim tādos pilnīgi jestros ritmos ar rokenrolu grupa “Vectēva papirosi.”