Šonedēļ raidījums "Breivdīnuos iz Latgolu" aicina uz pierobežas pērli Viļaku, kur sestdien visas dienas garumā ar dažādām sportiskām, ģimeniskām aktivitātēm tiks iegriezta vasara, bet jau sestdienas vakarā Viļakas Vissvētās Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcā varēs ne vien uzkāpt tornī, bet nogaršot īstu paradīzes maltīti. "Baznīcu nakts" pasākumi ar nebijušām aktivitātēm būs arī Vidsmuižas un Riebiņu baznīcās Preiļu pusē. 

Šajās brīvdienās Viļākā iepazīstiet daudzveidīgos atpūtas piedāvājumus gan uz ūdens, gan zemes, gan arī palūkoties uz Viļaku no baznīcas torņa augstumiem.

“Ieskandināsim vasaru un sagaidīsim kopā ar dažādām sportiskām aktivitātēm meistardarbnīcām, būs ko darīt gan lieliem, gan maziem!”

ir parliecināta Ziemeļlatgales biznesa un tūrisma centra pārstāve Inese Matisāne.

Vasara sestdienas rītā tiks iegriezta ar mājražotāju labumu tirdziņu un ģimeņu orientēšanos, kam sekos dažādas radošās darbnīcas, meistarklases, sportiskas aktivitātes: “Būs dažāda veida gan tandēmvelosipēds, gan Ofo velo, elekriskie skrejriteņi, dažādās aktivitātes uz ūdens, būs iespēja izmēģināt gan caurspīdīgās laivais, gan katamarānus un supdēļus, bet tie, kas negrib tā aktīvi sportot varēs ar plostu izvizināties. ”

Un jau pievakarē, kad saklausīsiet Viļakas Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcas zvanu skaņas, ziniet, ka tiekat aicināti uz Banīcu nakti, kas iesāksies baznīcas dārzā ar Latgalē joprojām dzīvo, unikālo maija mēneša dziedājumu tradīciju. Un bez tradicionālām katoliskām vērtībām, kā dievkalpojums sešos vakarā un īpašs koncerts desmitos vakarā, vēl pa vidu būs kāda nebijuša ēdiena baudīšana, turpina prāvests Guntars Skutels:

“Paradīzes maltītes nobaudīšana.

Jāsaka, ka tas ir manā stilā, gan jau paradīzē būs tāds ēdiens man, jo man ir ļoti tuva itāļu virtuve. Un mums būs viens eksperiments, bet klasiskās maltītes piekritējiem būs arī kas klasisks. Neviens nepaliks nepaēdis!”

Kad spēki atjaunoti, priesteris Guntars aicinās gan ielūkoties baznīcas kriptā, gan pākāpties mazliet tuvāk debesīm – baznīcas tornī: “Tur var Rēzekni redzēt J kaut kādus 8-9 kilometrus tālumā. Tie ir 32 metri no zemes.”

Un, ja vēl ar to nebūs gana, Baznīcu naktī pašā Latgales viducī Preiļu novada Galēnos esošās Vidsmuižas baznīcas, kas ir šķeltu akmeņu mūra trīsnavuceltne ar diviem torņiem, durvis būs plaši atvērtas.

“Vidsmuižas draudzes baznīca būs atvērt ne tikai no desmitiem, bet pat no rīta astoņiem līdz pat pusnaktij,” stāsta prāvests Aivars Kursītis, Visdmuižas baznīcā aicinot klausīties kristīgo dzeju, vietējo akīvistu dziedājumu un kādu īpašu koncertu: “Plkst. 10.00 būs baznīcas zvani un tad jauniešu koncerts “Pie vienas uguns” ar Ilzi grēveli-Skaraini.”

Savukārt Riebiņu baznīcas apmeklētājiem būs kāda ekskluzīva iespēja:”Tuvumā varēs apskatīt mūsu draudzes Svēto apustuļu Pētera un Pāvila svētbildi, kas ir pie altāra, kur parasti ticīgie tik tuvu nenāk. Bet šoreiz būs unikāla iespēja aplūkot šo svētgleznu, kas ir kultūras piemineklis.”