Šajās brīvdienās aicinām Jūs pabūt Latgales pierobežas purvos! Jo, kā norāda Ludzas novada Tūrisma informācijas centra vadītāja Līga Kondrāte, purvi var būt aizraujoši.

Kopā ar purvu biotopu eksperti Renāti Kaupužu varēs doties izzinošā gājienā pa Klešniku purvu un iepazīt augsto un pārejas purvu, mācīties atpazīt augus purvā, aplūkot purvainus mežus un purva ezeru. Būs stāsti, uzdevumi un lieliska iespēja izpētīt purva dzīvi!” Savukārt piedzīvojumu meklētājiem, bezbailīgiem un azartiskiem ir paredzēts pārgājiens ar purva kurpēm.

Savukārt darbīgiem cilvēkiem un bērniem noteikti patiks apskates  saimniecībā “Bites” Zilupes pievārtē, kur Jurijs mācīs taisīt bērza tāss rokassprādzes, savukārt Ilga stāstīs par Imantu Ziedoni, kopā lasīsiet “Balto pasaku”, iepazīsiet smiltāju taku.

Bet pirms dodaties iepazīt purvus, lūgums pieteikt savu dalību Ludzas tūrisma informācijas centrā.

 

Un, ja esat pierobežā, tad Dabas aizsardzības pārvaldes dabas izglītības centra "Rāzna" vadītāja Regīna Indriķe aicina apmeklēt unikālu dabas pieminekli Rundānu Valna dūbi Ludzas novada Rundēnu pagastā.

“Ir kā tāda iegarena ieplaka, diez gan stāvā nogāzē vienā pusē, lēzenākā – otrā. Valna dūbe ir unikāls, savdabīgs objekts, par kuru ir skaidrs, ka tas ir veidojies pirms desmit, piecpadsmit tūkstošiem gadu ledāju ietekmē..”

Un, ja vēl ir spēks nelielai avantūrai, tai aicinām izbaudīt ko pamazām zūdošu – Riebiņu novada Galēnu pagasta centrā esošo, 18. gadsimtā grāfu Borhu celto Vidsmuižas muižu, kuras apbūve ir viena no plašākajām Latgalē. Un kā stāsta kolotāja Marta Binduka, tā ir  stipra māja ar bieziem pamatiem, bieziem mūriem. Dubulti griesti un dubultas sienas no priedes koka un ozolkoka. Ir lieliski saglabājušās ozola koka trepes uz muižas otro stāvu – stabilas un smagnējas. Muižas kompleksā ir plaša saimniecības ēku apbūve, kas iekļauj gan dzīvojamās ēkas, gan saimniecības ēkas. Vecākā un tipoloģiski interesantākā ir mūra klēts ar stūra kontrforsiem un mansarda jumtu.